Ubehol už dlhší čas od kúpy Waze firmou Google. Vďaka tejto kúpe si sem tam Google preberie fíčurku od nich

Písal sa rok 2013, kedy Google kúpil Waze a od vtedy sa spolu začali ako tak podieľať na vytváraní lepších máp.

Vďaka kúpe teda môže firma Google vo svojich Google Maps sem tam použiť fíčurky od Waze, ktoré prinášajú aj dobré fíčurky pre vodičov. Pominulé roky sme si tak mohli všimnúť pribúdanie upozornení na obmedzenie rýchlostí, hlásenia nehôd, rýchlomerov a mnohých ďalších, ktoré sa stali takou plnou súčasťou Google Maps.

Vďaka portálu PhoneArena začína zistovať, že do appky Google Maps sa chystá ďalšia novinka, ktorá by mala priniesť rozšírenie o upozornenia na blíženie sa k železničnému priecestiu. Nové oznámenia by sa vám tak mali zobraziť v dolnej časti obrazovky vášho smartfónu. K novinke bude patriť aj informácia o zdržaní sa na danom mieste.

Ako spoznám blížiace sa železničné priecestie?

V Mapách sa nám po novom zobrazí priecestie žltou okrúhlou ikonkou, v ktorej budú železničné koľaje. Zatiaľ nie je jasné, že na ktoré platformi novinka zavíta, ale môžeme očakávať to, že môže to byť ako Android, tak aj iOS. Aktuálna fíčurka aj keby začne byť u nás na spomínaných funkčná, tak najprv pribudne v USA, neskôr by sa mala rozšíriť jej funkčnosť aj do ďalších krajín.

 

Po pravde zatiaľ je to len úvaha, že takáto fíčurka príde, ale podľa všetkého by Google mal oficiálne čoskoro už oznámiť prínos tejto fíručky.

Zdroj: PhoneArena

Reklama
Share: