Predstavte si, že ste cudzinec, ktorý ide do inej krajiny a jediná pomôcka vrámci vašej orientácie sú aplikácie s mapami. Ak ju nemáte, tak sa možno cítite byť stratený. Preto vo všeobecnosti sú aplikácie s mapami pre turistov jedny z najdôležitejších v mobilnom zariadení. Google preto prichádza s novým riešením.

V dnešnej dobe nahradili klasické mapy – onlinové v aplikáciách.  Mnoho spoločností sa snaží zaujať novými funkciami a možnosťami. Tak ani tomu nie je teraz, kedy Google nechce zaspať na vavrínoch a prináša nové aktualizácie vo svojich mapách. Spoločnosť sa rozhodla pre kroky, ktoré potešia každého turistu. V prvom rade sa jedná o funkciu – Preloženie textu na Reč.. Tzn k názvu zaujímavého miesta sa ukáže aj preklad z iného jazyka na ten váš a nielen to. Táto pomôcka vám vie pomôcť v tom, že danú adresu vám aj ikonka reproduktora odhalí pravý názov daného miesta, ktoré potom už len prehráte napríklad domácemu Číňanovi v Shanghai.

Zatiaľ novinku ešte nemajú všetci používatelia, avšak v priebehu najbližšieho mesiaca by túto funkciu mal mať každý jeden človek dostupnú.

TIP: Ak si náhodou nastavíte orientačný bod na mape a bude tam ikonka reproduktora, tak nezabúdajte že nová funkcia vám to povie jedine vtedy, keď je iný jazyk v smartfóne nastavená. Totiž technológia prekladu textu na reč si automaticky zistí, že čo je potrebné preložiť. Aktuálne aplikácia podporuje 50 jazykov pre iOS a Android.

 

Zdroj: GSMArena

Reklama
Share: