Existuje na svete ďalší problém, ktorý len tak ľahko nezistíme! Jedná sa o chybu, ktorá sa prejaví až časom.

Podaktoré chyby si na prvý pohľad nevšimneme, avšak až po čase zistíme to, že niečo naozaj nefunguje.

Sem tam sa stane, že za to môže aj operátor, avšak teraz za to môže samotný poskytovateľ operačného systému v smartfóne. Ako istý čas nefungovalo prijímanie a odosielanie SMS, tak o tejto chybe sa začalo viac písať na fóre OnePlus. V rámci problému sa síce píše o názve problému Služby operátora. Inštalačný balík, ktorý ste si tam všimli, sa nachádza aj v Obchode Play.

Ako sa teda zdá, tak problém s odosielaním a prijímaním správ sa netýkal výhradne len značky OnePlus, ale celkový problém mali aj smartfóny od značky Samsung a LG.

Pokiaľ máte predinštalovanú verziu balíčka 50 Služby operátora, tak otázkou ostáva to, že ako vplýva obsah knižnice na smartfóny. Totiž, ak máte tento balíček, tak ho odporúčame asi vrátiť do pôvodného stavu staršej verzie, aby vám opäť začali fungovať správy. V skratke navštívite Nastavenia – Aplikácie – Služby operátora.

Ako už uviedol server 9to5Google, tak RSC správy našťastie neboli zasiahnuté s týmto balíčkom. Ak sa pýtate, ale že čo znamená tá aktualizácia, tak by mala byť obdoba ku iMessage pre Apple zariadenia.

Každopádne, ak druhá strana nemá daný dátový spoj ešte cez spomínané RCS a síce fungujú odlišne, tak našťastie druhá strana získa RCS správu ako klasickú SMS.

Správy od Google majú problém!
Správy od Google majú problém!

Zdroj: 9to5Google

Reklama
Reklama
Share: