Novinka od spoločnosti Google bola pôvodne plánovaná ako budúcnosť hrania, ktorú Google chcel priniesť hráčom. Mnohí sa tešili nielen na to, že si budú môcť zahrať rôzne herné tituly, ale budú môcť cez ňu streamovať. Avšak, kde nechal Google svoje sľuby o „dokonalej“ konzole?

Spoločnosť Google odkedy predstavila hernú službu Stadia, tak táto hra získala pomerne dosť veľkú mediálnu pozornosť a určitá skupina ľudí sa na ňu tešila a podaktorí o nej pochybovali.

Google Stadia je oficiálne dostupná v 14 vybraných krajinách sveta, kde nezapadlo bohužiaľ Slovensko. Síce sme ju my nemali možnosť odtestovať, avšak sme radi, že po svete existujú streameri a mnohí ďalší, ktorí už stihli napísať niečo o tejto hernej službe.

Google Stadia vyzerá byť fajn, ale veľa ľudí už sklamala.

Google sa rozhodol túto službu Stadia spustiť, len pre určitú skupinu a tou sú len tí, ktorí vlastnia špeciálnu edíciu Founder’s alebo Premiere, ktoré stoja 129 amerických dolárov v prepočte 116,4 eur. Akonáhle si táto daná skupina zakúpi špeciálnu edíciu, tak si budú musieť ešte aj platiť 9,99 dolárov, síce prvé tri mesiace neplatíte nič, avšak po nich budete musieť prejsť na tento spôsob platenia, aby ste si vôbec zahrali svoj obľúbený herný titul.

Na úvod spomeňme, že Google sa rozhodol Stadiu sprístupniť iba majiteľom špeciálnej Founder’s alebo Premiere edície, ktoré stoja zhodne 129 amerických dolárov (116,4 eur). Následne je potrebné si platiť mesačné predplatné Stadia Pro vo výške 9,99 dolárov (9,02 eura) – prvé tri mesiace však sú zarátané v bonusových edíciách.

Každopádne, nemusíte len platiť, pretože bude existovať aj Stadia Base program, ktorý bude bezplatný, avšak ešte nie je dostupný. Google plánuje vydať tento program v roku 2020.

 

Čiže čo to pre mňa ako hráča znamená?

V prvom rade si musíte predplatiť program Stadia Pro a k nemu musíte vlastniť aj jednu z vyššie spomínaných verzií edícií. Potom k nemu si musíte zakúpiť zariadenie Chromecast Ultra a Stadia ovládač. Tzn v prepočte ak si všetko zrátate, tak sa oplatí kúpiť si radšej konzolu, pretože podľa Webu Polygon cena celého komplet setu sa doťahuje na cenu obyčajnej herne konzoly.

 

Na záver už len dodám to, že na hru je len pár dostupných herných titulov, ktoré si môžete zahrať, čiže oproti bežnej konzole sa to príliš neoplatí. Aktuálne je k dispozícii celkovo 22 hier.

A ak žijete na Slovensku, tak sa vám neoplatí ani len uvažovať o kúpe, keďže to nie je ešte vôbec dostupné u nás.

Reklama
Share: