Ešte stále sa nájdu chyby v prehliadači Chrome. Google sa snaží predísť zbytočným chybám, a preto sa aj teraz zameral na ochranu hesiel voči zneužitiu v iOS a Android.

Po novom sa už nemusíte báť, že či k vášmu zariadeniu a jeho heslám sa dostal niekto iný. Google si prichystal novinku, ktorá nás na to upozorní. V rámci prehliadača Chrome prichádza novinka, ktorá vás upozorní na to, že vaše heslo bolo zneužité. Samotná aplikácia vás presmeruje do formulára, kde si budete môcť zadať nové heslo, ktoré ochráni vaše potrebné tajnosti.

 

Po novom Chrome pošle kópiu cez špeciálne šifrovanie, aby zistil, že či nedošlo k zneužitiu niektorých hesiel. Pozor! Google nemá nikdy prístup k používateľskému menu a heslu. Každopádne aj pomocou manuálnej kontroly si budete vedieť vy sami zistiť, že či niekto nezneužil vaše heslá a aj si budete vedieť zistiť, že idete cez Bezpečné prehliadanie. Po novom bude k dispozícii aj, že či používate najnovšiu bezpečnostnú ochranu v rámci prehliadača Chrome.

Google chystá väčšiu bezpečnosť v Google Chrome
Google chystá väčšiu bezpečnosť v Google Chrome

 

Novinky sú tu aj pre iOS, kde si budete môcť dopĺňať uložené heslá ako aj prihlasovacie údaje či už do iných webstránok, alebo aplikácií. Novú ochranu Chrome ponúkne aj v podobe biometrického overenia.

Čo sa týka Android,  tak môžete očakávať vylepšené bezpečné prehliadanie ( ochrana pred phishingom, malvérom a ďalšími nebezpečnými stránkami ), ako aj zdieľanie údajov v reálnom čase s službou Bezpečné prehliadanie Google.

Azda najväčšou nevýhodou po novom bude to, že Google bude môcť v reálnom čase zdieľať mnoho viac údajov, než predtým.

Nevýhodou však je, že budete s Googlom v reálnom čase zdieľať ešte viac údajov.

Zdroj: GSMArena

Reklama
Share: