Dávnejšie sme písalo o tom, ako Valve chystá nové pokračovanie Half-Life: Alyx a dnes sa pomaličky konečne dozvedáme o požiadavkách, ktoré bude táto hra potrebovať. Nároky hardvéru pre túto hru sú tak vysoké, že aj nás prekvapili.

Novinka od Valve – Half-Life: Alyx skutočne prekoná doterajšie počítačové hry minimálne so svojimi požiadavkami. Najväčšou zaujímavosťou bude to, že hra si bude vyžadovať náhlavnú supravu tzn virutálnu realitu. K tejto požiadavke patrí aj veľký výkon. Na to, aby ste si mohli zahrať túto hru budete musieť vlastniť operačným systém Windows 10 s minimálne 12 GB pamäte RAM. Procesor by mal byť Intel Core i5-7500 alebo AMD Ryzen 5 1600. K týmto ultra požiadavkám treba mať aj kvalitnú grafiku – Grafická karta musí byť minimálne Nvidia GTX 1060, alebo AMD RX 580 s 6GB VRAM.

Po tomto zistení sa pustila herná služba Steam do výskumu a zistila to, že len asi 45% používateľov počítačov, alebo notebookov má 12 GB pamäte RAM a pri grafickej karte je to len 35%. Niektorých z vás to možno nepoteší, ale vezmite si, že dnes už mať 12 GB pamäť RAM nie je tak ťažké mať. Finančne sa pohybuje 12 GB RAM už na sľubnej cene.

 

Zdroj náhľadovej fotografie: Twitter

Zdroj: TechRadar

Reklama
Share: