Obľúbená streamovacia služba sa pustila do boja o zákazníka s ostatnými streamovacími službami. Na Hbo pribudne viac filmov a seriálov so slovenským dabingom.

Vďaka novým možnostiam a najmä dabingu sa zdá, že služba HBO sa začne čím ďalej tým viac líšiť od konkurencie. Po novom ponúkne viac obsahu v našom krásnom rodnom jazyku.

Je to nečakané, ale je tomu tak. HBO Go začala nečakane pridávať tituly, ktoré obsahujú nie len slovenské titulky, ale aj slovenský dabing. Reč je tak napríklad o obľúbenom Harrym Potterovi, ktorého časti sú už oficiálne dostupné v slovenčine na streamovacej službe.

Je to veľmi milé a zaujímavé, že spoločnosť pristúpila ku kroku sa zamerať aj na slovenského diváka, pretože doteraz sme mali možnosť mať zvyčajne filmové a seriálové tituly len s českými titulkami, alebo dabingom. Pôvodným zámerom HBO bolo priniesť slovenčinu už v roku 2017, ale to sa nepodarilo.

Ktoré filmy pribudli so slovenským dabingom?

Ak si otvoríte streamovaciu službu, tak vás v prvom rade potešia filmy ako sú James Bond (Zlaté oko, Zajtrajšok nikdy neumiera, Jeden svet nestačí, Dnes neumieraj, Quantum of Solace, Skyfall a Spectre. K Bondovkám sa pridávajú aj filmy obľúbenej filmovej ságy Harry Potter, alebo aj najnovší film s Ježkom Sonicom.

Medzi ďalšie slovenské výdobytky HBO zaradilo už aj okrem lokalizácie, aj informácie o dabingu pre seriály ako Hra o tróny, či večne nemrtvý seriál The Walking Dead.

V skratke si ešte napíšeme, že čo všetko môžeme očakávať. Čaká nas Ľadové kráľovstvo, Veľké malé klamstvá (Big Little Lies), prípadne Sedmilhářky Černobyľ, Temné hmoty, Eufória.

 

Na záver dodáme už len toľko. že na streamovacej službe toho nájdeme oveľa viac, a preto odporúčame si prelúskať celú ponuku filmov a seriálov a možno si ich aj spísať. Možno by do budúcna pomohla ponuka okienko – Slovakia – kde by sme našli všetko pokope. Každopádne v streamovacej službe sa časom objavia asi aj tituly, ktoré dotearz nikdy neboli u nás odvysielané žiadnou slovenskou televíziou.

Ešte nám to nedá, ale posledná informácia bude o tom, že HBO Max by malo prísť ku nám už tento rok, pričom by malo nahradiť HBO Go. V skratke dostaneme obsah s podporou viacerých titulov, nových platforiem ako aj 4K kvalitu. Podľa všetkého HBO Max ku nám zamieri už na jeseň.

 

Zdroj: HBO
Reklama
Share: