Herné smartfóny sú naďalej tak nepopulárne, prečo tomu tak je?

V segmente herných smartfónov pribúdajú neustále nejaké novinky. Napriek tomu sú herné smartfóny neustále nie až tak populárne.

Pred pár dňami pribudla do herného segmentu novinka zdielne Redmi, ktorá doplnila sériu Redmi K40. Na základe informácií o novinke začala spoločnosť Redmi zisťovať, že prečo herné telefóny nie sú populárne. Podľa Lu Weibing, generálneho manažéra značky Redmi, sa  značka ako aj spoločnosť mierne spopularizovala.

Podľa Weibinga nie sú herné smartfóny populárne, pretože sú príliš drahé. V rámci predaja smartfónov, tak cenová politika spoločnosti nie je dobre nastavená. Ako sám uviedol, tak po herných smartfónoch nie je žiadny dopyt.

Pre spoločnosti tak vzniká otázka, že prečo tak pri spočítaní všetkých nákladov na marketing a hardvér spoločnosti tlačia herné smartfóny a prečo by teda mali mať lacné herné smartfóny? Každopádne výrobcovia by sa mali zamyslieť, že prečo ponúkať takéto zariadenia bez pridanej hodnoty používateľovi.

Spoločnosť Redmi, očakáva že tento rok chce predať viac než 1,7 milióna herných verzií Redmi K40, pričom väčší predaj chce dosiahnúť v Číne.

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: