Už dlhodobo je známe to, že ak máte heslá v Google Chrome uložené, tak nie vždy sú v bezpečí. Ako to v skutočnosti je? Poradíme vám.

TechCrew poradňa je tu opäť a radi vám pomôžeme vyriešiť dilemu – Mám si uchovať dáta v Chrome či nie?

Dávno je už známe to, že ukladanie hesiel v prehliadači Google Chrome nie je bezpečné a skôr je rizikové. Totiž bežne sa k heslám nedostanete, k heslám sa jedine dostanete cez PIN kód, prípadne odtlačok prsta vášho profilu, ktorý je v samotnom systéme Windows. Na základe tohto sa autorizujete a bude vám umožnení prístup do hesiel.

Existuje, ale jedno lepšie ochranné riešenie. Ak ste počuli o programe ChromePass (nevadí), tak už nemusíte zbytočne sa overovať a podstupovať XY krokov, aby ste sa k ním dostali. ChromePass funguje prakticky jednoducho tak, že vytiahne heslá z browseru, kde ich program do súboru ukladá.

Mnohí z nás doteraz vedia aj to, že sa oplatí ponechať správu hesiel na niekoho iného, teda nie vášho známeho, ale tretí program, ktorý nebude priamo súvisieť s prehliadačom, kde by sa vaše heslo mohlo len tak zneužiť, keďže má slabý stupeň ochrany.

Ak sa bojíte teraz o vaše heslá aj v pošte ako je Outlook, tak na ich ochranu prípadne rýchlejšie odhalenie v systéme môžete použiť Mail PassView, ktorý sa o to všetko postará. Pokiaľ sa rozhodnete tento program nainštalovať, tak si treba vypnúť antivírusový program.

Prečo? Pretože systém tento program rozpozná a bude ho brať ako podozrivý a nedovolí vám ho ani rozbaliť. Ak ste teda fanúšikom rýchlejšieho a lepšieho zabezpečenia vašich hesiel, tak nie tieto systémy vám neukradnú heslá, skôr ich uchovajú v bezpečí a vy sa k ním rýchlejšie dostanete, než aby ste zbytočne tápali cez Chrome heslá a boli ste vystavený zbytočnému riziku.

Tip: Redakcia Techcrew.sk

Reklama
Share: