Ach, ten Halloween. Sviatok príšer, strašidiel a iných dúcharčin. Čas strachu, nervov a nemiestnych vtipov.

Je to sviatok, ktorý sa stal veľmi obľúbeným pre všetkých ľudí na svete. My Gameri si ho obzvlášť ceníme formou hororových hier a aj tematickým výpredajom hier na steame alebo iných obchodoch (čo mi pripomína, že padajte sa na ne pozrieť, či náhodou nejaká hra, po ktorej túžite nezlacnela :D)
Nie je teda žiadnym prekvapením, že autori hier pragmaticky využívajú tento sviatok na spropagovanie svojich hier. Toto presne spravili aj vývojári zo štúdia IO Interactive vo svojej hre Hitman 2.

Špeciálna halloweenska výzva prebieha formou tzv. eskalácie. V skratke Je to typ misie, ktorý sa delí na 3 levely s rastúcou náročnosťou a máte stanovené podmienky ako máte zlikvidovať cieľ. Agent 47 sa v tomto prípade vydáva znovu na mapu Hawke´s Bay, ale samozrejme v špeciálnom prevedení.


Autori totálne pre tento prípad upravili mapu: strašidelná tematika, tekvice, kostlivci, strom obesencov alebo lebky. Nájdete tu všetko potrebné na tradičnú výzdobu. A samozrejme aj Agent 47 dostal patričnú výbavu na túto úlohu. Dostal prevlek s typickou tekvicou na hlave Alá Jack-O’-Lantern. Verným spolupracovníkom sa stane Spooky Bat, teda strašidelná pálka a ide sa hurá do práce.

Je potrebné sa k tejto výzve vyjadriť gamersky. Je to sranda a dobré odreagovanie. ALE treba brať do úvahy, že Hitman 2 zostáva hrou o naplánovaní zneškodnenia cieľa. Takže mu príliš nesedí spôsobovať strach v štýle Halloweenu. Ak máte záujem, celú výzvu si môžete pozrieť na videu na mojom kanáli.

To neznamená, že to nie je dobrý relax od tradičného Hitmana 2 a veľký palec hore autorom, že nám prinášajú pestrejší obsah a o hru sa celkovo parádne starajú. A ak ste niekedy premýšľali o kúpe Hitman hry, tak Vám súčasný diel môžem len vrelo odporučiť. Hitman je v najlepších rokoch momentálne.

 

Halloween

Reklama
Share: