Windows prichádza s novými grafickým vizuálom. Ponúkne nový vzhľad s príchodom Windows 10X.

Fanúšikovia nového Windows 10X sa môžu tešiť. Prichádza nová veľká aktualizácia.

V rámci novej aktualizácie Windows 10X sa toho dosť zmení. Medzi tie zmeny bude patriť aj nový vzhľad niektorých aplikácií. Prvé, o ktorých vieme sú práve Hodiny a budíky. V aktuálne dostupnej verzii 10.2009.5.0 si podľa portálu WinAero  môžeme všimnúť nový vzhľad, ktorý celkovo redizajnuje knižnice WinUI 3 framework.

Grafické zmeny sa dotknú najmä aj aplikácií ako sú Fotografie, Kalendár, Mapy a pod. Pokiaľ sa jedná  hodiny, tak vo verzii 10.2012 sa ich dočkáme jedine v insiderskej verzii.

Aktuálne aplikácie z Microsoft Store sú dostupné pre verzie Windows 10 ako aj Windows 10X. Ak si ich nainštalujete na 10X, tak nečakajte ich 100% využitie, pretože zatiaľ nebudú fungovať tak ako by mali. Všetko by sa malo zmeniť až po získaní nového framework spojeného s emuláciou. Aby sme teda chápali, že čo to je 10X, tak sa jedná o špecializované vydanie, ktoré bude určené pre vybraný typ zariadení.

Tieto zariadenia by mali byť maximálne s dvoma displejmi, alebo ohybným displejom. Kto vie kde ho teda budeme môcť využiť.

Zdroj: WinAero

Obrázky: @Win1Leaks, @ChangeWindows

Reklama
Reklama
Share: