To čo bolo pár rokov dozadu budúcnosťou, tak dnes sa stáva už realitou. Hologramy prichádzajú!

Nové možnosti kontaktu s druhými osobami sa začínajú stávať realitou. Spoločnosť Microsoft sa rozhodla začal spolupračovať s projektom, ktoré nás spoja s opačným koncom sveta iným spôsobom.

Microsoft, tak začal pracovať na projekte, ktorý pomôže dokonca aj premiestniť osobu na opačný koniec sveta. Vďaka Microsoft Mesh platforme, sa zdajú byť virtuálne zážitky s roznymi zariadeniami blízke. Už od roku 2017 Mesh kúpil Microsoft s tým zámerom, aby podporil tzv. „holoportáciu“, ktorá by ťa, mňa a hocikoho iného mohla virtuálne prenášať, tak kam budeme potrebovať. Vďaka tejto fíčurke, tak budete môcť zdieľať spoločný priestor s inými ľuďmi.

Zmiešaná realita z budúcnosti

Technológia, ktorá sa zdá byť z budúcnosti, tak až tak nie je z budúcnosti na prvý pohľad. Daná technológia je už dávno zavedená a plme funkčná. Ak teda máte pocity a zážitky, tak tie budete môcť kdekoľvek na svete zdieľať. Podľa uvedených zdrojov od technického pracovníka z Microsoft Alex Kipman, ktorý vyvíja túto technológiu, tak ju už reálne vyskúšal.

Ako sa tvrdí: “ Nasadil som si na hlavu známu náhlavnú súpravu HoloLens 2, vďaka ktorej som sa pripojil k virtuálnej konferenčnej miestnosti, kde mohol demonštrovať víziu spoločnosti Microsoft pre budúcnosť tzv. zmiešanej reality (virutálne reality).

Verné kópie ľudí

Portál Unilad píše o tom, že samotní účastníci z konferencie mohli vstúpiť do nej ako holografickí avatari z pohodlia domova. “ Skutočný sen sa práve odohral. Zmiešaná realita bola len myšlienkou. Dnes už sa môžete vďaka tejto technológii cítiť tak, akoby ste boli na rovnakom mieste s niekým iným. Vďaka tejto technológii, tak budete môcť zdieľať rovnako istý obsah, alebo sa môžete teleportovať do rôznych zariadení a vďaka tomu môžete byť tiež spolu, aj keď fyzicky nie ste,“ povedal Kipman.

Ako spoločnosť Mesh uviedla, tak spočiatku chcú prezentovať ľudí vo virtuálnom svete, ako virtuálnych avatarov prevzatých zo siete Altspace VR, ktorú už v roku 2017 spoločnosť získala. Na záver dodávajú, že avatari sa budú časom meniť k realite.

Zdroj: Microsoft

Reklama
Share: