Zdá sa tak, že konečne sa začína blížiť predstavenie nového operačného systému od spoločnosti Huawei, ktorý by mal niesť označenie Harmony OS.Spoločnosť Huawei rozhodne nepoľavuje v prípravách nového operačného systému. Chystá jeho prvé predstavenie.

Nový operačný systém by podľa prezidenta softvérového oddelenia mal byť open-source, a pre vývojárov by mala byť dostupná od druhej polovice decembra v skratke asi od 18.12. Ako sa tak zdá, tak prvé demá zariadení by mali byť už uvedené na začiatku budúceho roka, čiže január / február 2021.

Zdá sa tak, že podľa Wang Chenglu, pracujú všetci zamestnanci na novom ekosystéme, ktorý sa bude niesť v znamení Harmony OS. Verejná beta verzia, by tak mala byť už dostupná v apríli 2021.

OS Harmony od Huawei bude čoskoro predstavený

 

Samotný riaditeľ uvádza aj to, že akonáhle sa spustí Operačný systém Harmony, tak až 90% zariadení bude mať možnosť nainštalovať nový systém. Každopádne stále aj otvára možnosť USA, ktorá môže zmierniť postoj voči Číne, a tak by sa mohli opäť otvoriť dvere od Google v rámci spolupráce s Huawei.

Očakáva sa teda, že buď uvidíme v Huawei nový operačný systém a tým pádom by sa zaradili medzi ďalších dvoch veľkých hráčov s operačným systémom, alebo Huawei prejde napokon na Google služby.

Zdroj: GSMArena
Reklama
Reklama
Share: