Po novom značka Huawei chce priniesť používateľom ešte jednoduchšie nabíjanie. Pomocou lasera by chcela docieliť bezdrôtové nabíjanie smartfónov. Bude to fungovať v skutočnosti?

Huawei sa snaží už dlho napredovať v oblasti technológií a vývoja smartfónov. Novinka by mala uľahčiť používanie ich mobilných zariadení. Patent, ktorý predstavila spoločnosť bude spočívať v bezdrôtovom nabíjaní pomocou lasera. V reči laickej verejnosti pôjde o to, že si položíte smartfón na podložku a nebudete musieť používať nabíjací kábel. Huawei by tým chcel docieliť to, aby bezdrôtové nabíjacie podložky mohli podporovať smartfónybudúcej generácie.

Síce to nie je nič nové, ale bezdrôtové nabíjanie sa označuje ako technológia nabíjania inteligentných zariadení budúcnosti. V minulosti sme sa stretli aj s tým, že telefóny používali rádiové vlny, ale nejako sa im viac v tom nezadarilo. Spoločnosť bude chcieť docieliť novinkou to, že budú môcť byť viacerí používatelia v miestnosti a postačí im na to len jeden bezdrôtový model.

V budúcnosti už možno nebudete musieť sedieť pri zástrčke a pozorovať to, že či sa Váš telefón nabíja. Nabíjanie by malo fungovať či už aj na malú vzdialenosť, alebo aj veľkú. Nové nabíjanie by sa malo dotýkať nie len telefónov, ale aj dronov a predpokladáme, že mnohých ďalších zariadení. Bude len otázne to, že ako tento pokrok ovplyvní životnosť batérie, keďže neustále nabíjanie nebude dobré.

Huawei na záver dodal, že musia zadefinovať maximálnu rýchlosť, ktorou sa môžu zariadenia nabíjať a koľko môže byť maximálny počet zariadení nabíjaných na túto technológiu. V skratke pre nás to znamená len toľko, že si musíme ešte na tento vyspelý druh technológie počkať.

Zdroj: AAndroid Authority

Reklama
Share: