Zdá sa, že plány Huawei napredujú viac akoby sa čakalo. Harmony OS od čínskej spoločnosti má za sebou finálnu beta verziu!

Dlho sa naozaj nečakalo a asi ani nebude, keďže čínska spoločnosť Huawei chystá vypustiť do sveta už o niekoľko mesiacov vlastný operačný systém Harmony OS.

Ako sa uvádza na portáli GizChina , tak čínska spoločnosť podľa zdrojov tvrdí Harmony OS Beta 3 bude k dispozícii už 31. marca, pričom jej prvá stabilná verzia OS by mala doraziť ku nám už neskôr v apríli. Nový OS, tak získajú zariadenia, ktoré nesú názvy Mate X2, série Mate 40 a P40. Ako sme už aj my pred nedávnom písali, tak Huawei chystá nové vlajkové lode Huawei P50 , ktorej predstavenie bolo odložené na máj. Žeby všetko schválne kvôli novému Harmony OS?

Všetko nadsvedčuje tomu, že zariadenia s čipsetom Kirin 710, Kirin 810, Kirin 820, Kirin 820E, Kirin 980, 990, Kirin 985 a Kirin 9000 budú môcť bežať na novom operačnom systéme čínskej spoločnosti Huawei – teda Harmony OS.

Už pred koncom roka 2020 sme boli svedkami toho, že prvá verejná beta bude k dispozícii už od konca apríla 2021, pričom tieto slová podľa zdrojov sa začínajú potvrdzovať. Ako sa kedysi písalo, tak údajne by až 90% smartfónov mala byť schopná prejsť na nový Harmony OS. Na záver len dodáme to, že samotní užívateľ, až bude môcť rozhodnúť či chce nový operačný systém si nainštalovať, alebo nie.

Nainštalujete si ho? Budete ho mať chuť vyskúšať a napísať nám? Dajte nám vedieť do komentárov na Facebooku, alebo aj sem do komentárov na stránke.

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: