Spoločnosť Huawei sa rozhodla otvoriť v Británii nové inovačné centrum, ktoré by malo slúžiť pre inovácie zamerané v oblasti rozvoja 5G siete. Huawei sa tak rozhodol rozšíriť sieť 5G vo vlastnej réžii, aj keď zatiaľ je otázne, že či mu to Britská vláda dovolí.

Nové inovačné centrum spoločnosti Huawei vo Veľkej Británii má poslúžiť na to, aby sa začala rozvíjať 5G sieť v celej Británii. Zatiaľ je, ale avšak otázne to, že či mu domáca vláda umožní rozširovať túto sieť na ich území.

Nové centrum okrem inovácii ponúkne aj zážitok v podobe skúšania 5G aplikácií, virtuálnu realitu, ako aj nové inovácie v priemysle. Podľa Huawei je potrebné rozšíriť 5G sieť, kvôli tomu, aby sa mohli rozvíjať odvetvia ako zdravotníctvo, alebo aj výroba. Čo sa týka rozširovania 5G siete v Británii, tak spoločnosť si vytvorila 60 obchodných kontraktov u 4. rôznych mobilných operátorov.

 

Huawei zatiaľ nemá istú budúcnosť v United Kingdom, kvôli tomu, že USA začína vplývať na trh v Británii, pretože si myslí, že Huawei postupuje nelegálne pri rozširovaní 5G siete.

Zdroj náhľadovej fotografie: TechRadar

Zdroj: TechRadar

Reklama
Share: