Spoločnosť Huawei predstavila svoj vlajkový tablet MatePad Pro, ktorý sa zdá, že môže konkurovať tým najlepším. Novinka na trh dorazí už v najbližšom čase a prekvapí nielen zvukom, ale aj kamerou a displejom.  Mnohými vlastnosťami si táto vlajková loď získala označenie high-end tablet.

Nový high-end tablet od spoločnosti Huawei sa po novom nazýva MatePad Pro, ktorý bol predstavený spoločnosťou pred nedávnom. Novinka má na trhu skutočne chuť konkurovať jeho protivníkom ako sú iPad Pro a Samsung Galaxy Tab S6.

Novinka začína využívať najmä to čo využívajú na smartfónoch. 

Jedná sa o diere v displeji, ktorá sa začala využívať pre účely selfie kamery. Ale začnime pekne od začiatku. Zobrazovacia plocha tohto tabletu je tvorená 10,8 palcovým AMOLED panelom, ktorý ma rozlíšenie 2560 x 1600 pixelov s pomerom strán 16:10. Tenké rámiky vôkol displeja majú 4.9mm pričom k výslednému pomeru displeja a tela sa to pohybuje na úrovni 90%. Ako som už na začiatku spomínal, tak nový high-end tablet ponúka vo výreze 8Mpx selfie kameru so štvoricou reproduktorov.

Huawei MatePad Pro

zdroj: GSMArena

MatePad Pro má aj krásne a svižné vnútro.

O rýchlosť MatePad Pro  sa stará čipset Kirin 990, ktorý spolupracuje nielen s 6 GB pamäte RAM ale aj s 8 GB pamäte RAM. Vo vnútri tabletu môžete mať dve verzie úložného priestoru a to v podobe 128 GB alebo 256 GB. Momentálne podľa výrobcu je tablet k dispozícii len vo verziách Wi-Fi a LTE. Tablet vás poteší aj ľahkosťou, pretože má vážiť len 460 gramov a vcelku jeho výsledné rozmery sú 159 x 245 x 7,2 mm. Z opačnej strany tabletu sa nachádza 13 Mpx kamera.

Aktuálne MatePad Pro beží na operačnom systéme Android 10 s nadstavbou EMUI 10. Síce Huawei malo problém s tým, že si nemôže nainštalovať balík služieb Google, avšak aj tak vám tablet dokáže pracovať s viacerými obrazovkami, ako aj ak máte zariadenie Huawei typu smartfón, tak si budete môcť aj súbory zrkadliť navzájom. K novinke patrí aj ďalšia skvelá funkcia a tou je PC rozhranie a multi-widow funkcie.

Huawei MatePad Pro 1

zdroj: GSMArena

Veľkosť batérie je rozhodne, že dostačujúca.

V novinke sa nachádza batéria, ktorá má kapacitu 7 250 mAh a prichádza s novou podporu 40 W Huawei SuperCharge nabíjania. V prípade bezdrôtového nabíjania je použité 15 W nabíjanie reverzné, ako aj 7,5 W bezdrôtové nabíjanie. Huawei prišiel aj s novým dotykovým perom M-Pen pre lepšie kreslenie aj väčšiu funkcionalitu. Napríklad kreslenie.

MatePad Pro prichádza s krásnou snehovou bielou farbou, ako aj zelenou, čiernou, ale aj v oranžovej farbe. Cena novinky v základnej verzii by mala byť v prepočte 411 eur ( 3199 CNY ) 6/128 GB.  S LTE verziami sa očakávajú 3 ceny – 799 CNY ( 488 eur ) to je pre model s 6/128 GB a 4499 CNY ( 578 eur) pre verziu 8/ 256 GB.

Huawei MatePad Pro 3

zdroj: GSMArena

Ak si chcete objednať novinku, tak sa nemusíte hanbiť si ju už predobjednať, pretože je dostupná od 25.11.2019. Aktuálne vieme avšak to, že ak si chcete počkať tak oficiálny začiatok predaja je naplánovaný na 12. decembra. Aby ste sa netešili, tak v tomto okamihu ešte tablet nie je dostupný pre medzinárodný trh. Preto Huawei uvádza, že 5G verzia tabletu by sa už mala objaviť na trhu začiatkom roka 2020. Máte sa naozaj na čo tešiť? Myslíte si, že tablet sa môže stavať ku konkurencii a dokáže ju pokoriť?

Zdroj: Huawei, GSMArena

Reklama
Share: