Dlho avízované správy o tom, že Huawei chystá vlastnú fabriku sa začínajú utvrdzovať a podľa nových správ už vieme aj to, žeby mali byť určené pre budovanie 5G infraštruktúr.

Od polovice augusta už kolovali informácie o tom, ako Huawei chystá samostatnú fabriku, aby sa osamostatnili od strany USA. To sa potvrdilo a továreň začína byť reálnejšou.

Podľa tvrdení portálu Financial Times sa to začína potvrdzovať. Portál tvrdí aj to, že továreň bude podporovaná samostnou čínskou vládou. Tento akt bude hlavne závisieť od budúcnosti značky Huawei.

Každopádne ak sa toto stane, tak samotný Huawei bude musieť opäť raz začať vyrábať vlastné procesory od 45 nm výrobného procesu, ktorý vznikol až pred 13. rokmi. Plán ďalší bude, že spoločnosť do roka 2021 by už chcela vyrábať 28 nm procesory a už v 2022 tzv. 20 nm čipy. Všetky tieto čipy by mali byť využité najmä pri 5G infraštruktúre.

Tieto situácie nie sú ideálne pre Huawei, ale čo im iné zostáva. Zásoba čipov podľa portálu FT je čoskoro nulová, a tak Huawei to bude musieť nejako zvládnuť.

Každopádne podľa portálu čakajú spoločnosť krušné časy a je jasné, že procesory pre smartfóny, tak skoro vyrábať nebudú. Zatiaľ, ale najnovšiu vlajkovú loď Mate 40 Pro poháňa 5 nm procesor Kirin 9000 a k tomu, aby sa tam dostali opäť z hľadiska technológie si pár rokov počkáme.

Dávnejšie sme, ale upozornili na to, že Huawei dostane povolenie od americkej vlády pre obchod s Huawei. POZOR! Tento obchod sa ale dotýka, len komponentov, ktoré sú len z oblasti smartfónov a nie 5G technológií a infraštruktúry.

VIAC o článku s obchodmi je TU!

Zdroj: Financial Times

Reklama
Reklama
Share: