Zdá sa tak, že značke Huawei sa začne opäť raz dariť. Nieže by sa jej doteraz nedarilo, ale čínska spoločnosť mala blok v rámci predajov v USA. USA to možno prehodnotí a umožní Huawei nakupovať komponenty na ich trhu.

V skratke zatiaľ nevieme, že čo to bude znamenať, avšak isté je to, že od mája 2019 dostala firma Huawei v USA obmedzenia.

Obmedzenia sa dotýkali odstrihnutia Huawei produktov od spolupráce s Google. V skratke si tým pádom firma musela priniesť vlastný ekosystém v rámci mobilných služieb. Prínosom tak bola Huawei AppGallery.

Každopádne tieto problémy sa neskončili, keďže od 2020 mája prišli ďalšie problémy. Samotná amerika vydala nariadenie, ktoré po novom zakázalo firme obchodovať s komponentmi v USA. V praxi sa to prenieslo na to, že Huawei musel prestať vyrábať vlastné procesory Kirin, a tak jeho dodávatelia mali opäť raz pri získaní daných komponentov problémy.

Po toľkých negatívnych správach sa začína, ale črtať Huawei na lepšie časy. Podľa Financial Times, začína udeľovať firmám povolenia, pre dodávanie komponentov pre Huawei. Samozrejme nie je to zadarmo. Podľa všetkého je podmienka, aby sa pre nich nedala využiť 5G intraštruktúra, ktorú sa snaží vybudovať Huawei.

Netreba zúfať, keďže ak sa nedohodnú, tak firma možno bude môcť prejsť na procesory od firmy Qualcomm. Okrem toho môže Huawei aj nakupovať naďalej panely OLED od Samsung Display.

Ďalší portál upozornil aj na jednu ďalšiu podstatnú vec. Huawei bude môcť totiž naďalej pokračovať obchodovať s firmami ako sú Sony a Omnivision (senzory).

Otázne je teda už len to, že čo nás čaká pri Huawei zariadeniach v roku 2021.

Zdroj: Financial TimesAndroid Authority

Reklama
Reklama
Share: