Ste začínajúci podcaster? Neviete s akým mikrofónom máte začať, aby vám kvalitou nahnal ľudí? Začnite s Hama uRage Stream 750 HD!

Samozrejme, že podcast nie je len o tom aký máte mikrofón. Podstatnú časť počúvateľného podcastu tvorí aj kvalitný zvuk.

Pri hľadaní počiatočného ideálneho a nie drahého riešenia môže byť mikrofón, ktorý z časti splní svoju misiu, kým si nenašetríte na drahšie verzie mikrofónov. Pre začiatok môžete použiť Hama uRage Stream 750 HD, ktorý sa radí ku kondenzátorovým mikrofónom. Tento mikrofón je určený pre podcasty, vlogy prípadne aj na nahrávanie hudby, alebo dokonca aj na streamovanie “ Youtube alebo Twitch“.

Mikrofón Hama uRage Stream 750 HD viete pripojiť ľahko cez USB port. V balení nájdete okrem ochranného kufríka z hliníka aj dlhý kábel pre napojenie mikrofónu s dĺžkou 2,5 metra. O pripojenie sa nemusíte báť, pretože má dvá konce. Na jednej strane mikrofón začína s USB-C a na druhej USB-A (veľký USB port).

Ako ho budem môcť ovládať?

Každý podcaster si potrebuje vytvoriť ideálny zvuk, a preto na mikrofóne sú dva ovládače na boku mikrofónu. Jeden nám umožní určiť silu nahrávania cez mikrofón a pomocou druhého tzv. ľadvinovej charakteristiky kardoidného mikrofónu si vieme zabezpečiť to, aby mikrofón filtroval rôzne rušivé zvuky, ktoré vznikajú. Tento mikrofón je vhodný aj pre podcasty, kde dominuje komentár.  Pri guľovej charakteristike sa môžeme tešiť na možnosti skupinových nahrávok.

Pre správne využitie a záznam hlasu bez skreslenia si potom zvuk dodatočne upravíme s pomocou odfiltrovania rušivých zvukov. Skvelou pomôcku na samotnom tele mikrofónu je ešte výstup na 3,5 mm jack na slúchadlá, ktorý poslúži ako odposluch a kontrolu sily hlasu. O držanie na stole sa postarajú kovové nožičky.

Cena daného mikrofónu je 79,90 €

Zdroj: Hama

Reklama
Share: