Dávnejšie sa písalo o tom, ako Instagram uvažuje, že vypne funkciu zobrazenia Páči sa mi to na príspevkoch, ktorá by mohla značne do budúcna ovplyvniť prežitie influencerov. V našich končinách zatiaľ táto novinka nepribudla.

Populárna Instagram sociálna sieť prestala zobrazovať v Amerike počet zobrazení Páči sa mi to. Totiž cieľom Instagramu je zachovať zdravie používateľov, ktorí sú momentálne v ohrození.

Generálny riaditeľ Instagramu Adam Mosseri, je totiž presvedčený, že chcú dať priestor pre spájanie s ľuďmi, ktorých používatelia sledujú a s vecami, ktoré ich zaujímajú.

Tento test zatiaľ prebieha v Kanade a v júli sa rozšíril do Írska, Talianska, Japonska, Brazílie,  Austrálie a na Nový Zéland. Zatiaľ je otázne, že ako sa k tomuto kroku postavia influenceri, ktorí z toho žijú. Zatiaľ podľa štúdií vyšlo to, že v krajinách, kde bola táto služba skúšaná, tak influencerom klesli počty sledovateľov medzi tromi až 15 percentami. Dotýkalo sa to najmä ľudí, ktorí mali približne 5000 a 20 000 sledovateľov.

 

Instagram zrušil v Amerike počet like na fotke

Zdroj fotografií: TechCrunchInstagram Press

Zdroj: TechCrunch

Reklama
Share: