Nový internetový prehliadač Brave, prináša novinku akú doposiaľ žiaden iný internetový prehliadač nedokázal priniesť. Jedná sa o novinku, ktorá by mala používateľom platiť za sledovanie reklamy, keď na ne kliknete a pozriete si ich.

Nový internetový prehliadač Brave, prináša revolúciu, ktorá poteší všetkých užívateľov. Zaplatí vám totiž za sledovanie reklamy počas prehliadania stránok. Táto revolučná novinka bude obsahovať otvorený zdrojový kód a bude bezplatná. Zaujímavosťou tejto novinky je aj to, že beta verzia prilákala neskutočných 8 miliónov používateľov. Aktuálne táto novinka vyšla pre operačné systémy Windows, macOS, Linux, Android a iOS

To čo prinesie tento internetový prehliadač je aj automatické blokovanie reklám, sledovač a automatického prehrávania videí od tretích strán. Zatiaľ to ale vyzerá, tak že blokovanie reklám môže narušiť príjmy tvorcov a vydavateľov a bude zaujímavé, ako sa proti tomu postavia. Brave, ale prináša nielen blokovanie, ale aj Brave ADS, čo je v skratke forma reklám, za ktoré používateľom pri ich prezeraní zaplatí, prípadne si budete môcť získavať tokeny, ktoré si neskôr vymeníte za darčekové karty, alebo poukážky do reštaurácií.

Ďalšou výhodou bude aj Brave Rewards – poskytovanie tokenov blockchainu, keď sa prihlásia cez Brave Ads. Tzn získané tokeny budete môcť dať webom, či tvorom, ktorých obsah navštevujete, čítate a podobne. Prehliadač vám umožní sa dostať do siete Tora a v ňom ísť cez Inkognito režim. Tor je v skratke šifrovanie informácií a skrýva sa za inú identitu.

 

Zdroj náhľadovej fotografie: Brave

Zdroj: The Verge

Reklama
Share: