Čím ďalej tým viac prichádzajú väčšie informácie o novo chystaných iPhonoch, ktoré nás začínajú viac a viac tešiť. Tieto displeje nás prekvapia.

Nové smartfóny od spoločnosti Apple budú mať nové displeje.

V novo pripravovaných iPhonoch sa už čím ďalej tým viac rozpráva o nielen návrate Touch ID, ale aj o menšom výreze. Pred tým, než sa iPhone 12 uviedol na trh, tak sa rozhodlo viac o využití 5G, než obnovovácimi displejmi. Zdá sa tak, že doba pokročila a technológia sa asi vyvinula, a preto prišli informácie o tom, že prichádza nový trend z oblasti variabilnej obnovovacej frekvencii 240 Hz. Zatiaľ vyššiu obnovovaciu frekvenciu využíva iPad Pro (120 Hz).

Nové správy prichádajú so zverejnenými panentmi z Patentového úradu USA. Každopádne tieto informácie sa ešte môžu zmeniť, pretože informácie o spôsobe  povolovania režimu vysokej obnovovacej frekvencie sa ešte môžu zmeniť obsahovo dvakrát, trikát, alebo dokonca aj štyrikrát oproti inej natívnej obnovovacej frekvencii.

Zatiaľ Apple využíva od 60 Hz do 240 Hz, pričom sú medzi nimi aj možnosti, ktoré vedia využiť rozmedzie medzi 120 Hz a 180 Hz. K tej variabilnej frekvencii majú zatiaľ len spoločnosti Xiaomi a Samsung, ktoré sa vedia s ňou hýbať od 24 Hz do 120 Hz.

Informácie, ktoré vám sem dnes píšeme sa, ale môžu aj zmeniť časom a dokonca ani nemusia znamenať to, že daná funkcia pri Apple zariadeniach pribudne s ďalšou generáciou zariadení. Treba stále myslieť, ale na to, že Apple sa pustil do naznačenia blízkej budúcnosti, a preto treba s tým aj rátať. Momentálne nám teda ostáva sa. zamerať na to, že najreálnejší bude displej 120 Hz pre modely Pro 2021.

 

Na záver dodáme už len to, že variabilita v oblasti frekvencie displejov nebude určená, len pre iPhone. Táto variabilná obnovovacia frekvencia sa časom prenesie aj na ďalšie modely typu iPad Pro.

Zdroj: Pocketnow

 

Reklama
Share: