Ak ste neboli príliš veľkým fanúšikom a používateľom skratky Win, tak po novom budete mať oveľa viac možností, než doteraz.

Klávesove tlačidlo Win po novom dostáva nové funkcie, aké tu ešte pre neho neboli.

Dávnejšie bez tohto tzv. tuningu ste síce zaregistrovali to, že viete pomocou rôzneho herného softvéru a pod získať nové rozšírené funkcie tohto klávesu, avšak po novom to bude inak. V rámci využitia klávesy Win, tak prichádza revolúcia. Web The Windows Club sa pozrel bližiše na nové 4 spôsoby využitia klávesu Windows.

Tak ako poznáme z macOS, tak funkcia Windows tlačidla by mohla získať minimalizovanie aktívneho oknha. Táto fičúrka, tu ale nebude. V rámci využitia tak môžeme začať používať Win + D / Win + M. Pre samostatné okno sa bohužiaľ toto nedá spraviť.

V rámci kombinácie Win + A sa po novom aktivuje panel centra oznámení v kompatnej podobe. Po novom sa vám tak zobrazia prvky, ktoré menia predvoľby, avšak POZOR! Nie NOTIFIKÁCIE. Klávesová skratka Win + N vás prepne priamo do okna notifikácií a umožní manažovať lepšie obsah. V rámci toho sa tak dočkáme ignorácie oznámení napríklad. V rámci tohto si ale musíme počkať aj na podporu od nejakej aplikácie napríklad Microsoft Teams.

 

Zmena po novom prichádza aj pri kombináci Win + W,  kedy namiesto podpory Windows Ink Workspace sa dočkáme panelu s widgetmi na ľavej strane obrazovky. Pozrime sa na poslednú skratku. Klávesová skratka Win + Z bude aktivovať funkciu Snap Group, pričom umožní lepšiu prácu s rozvrhnutím okien na obrazovke. Štandarne sa k tejto funkcii dostanete pomocou podržania myši nad tlačidlom Maximalizovať.

Zdroj: The Windows Club

Reklama
Share: