Koniec kondičným údajom. Google Fit ich nahradí. Spôsob výpočtov sa tak mierne zmení.

Ak ste si obľúbili kondičné údaje, tak budete musieť prijať túto malú zmenu. Po novom totiž Google informoval, že sa chystá zmeniť spôsob vypočtu v aplikácii Fit, teda po novom to bude mať najmä dopad na priame sledovanie údajov a celkovo to bude nasmerované ku kumulatívnej zodpovednosti a prijatým kalóriam. Nový spôsob využívania údajov posmeruje k lepšej kompatibilite pri pripájaní iných aplikácií k tejto služba.

Ako už firma upozorňuje dopredu, tak  niektoré údaje ostanú pre potreby vnútorných mechanizmov  zachované. V nich sa budú naďalej merať. My ako samotný užívatelia to nijak neuvidíme, avšak priame záznamy sa odstránia do 30 dní. Všetky tieto zmeny nastanú od 15.7.2021, keďže 15.6.2021 prišiel informačný email o tejto chystanej novinke. V e-maily sa spomínal v krátkosti uvedený finálny termín 30 dní.

Ak však budete chcieť svoje údaje, tak si ich budete môcť prevziať prostredníctvom služby Google Takeout. Ako isto viete, tak táto služba je zákonom nariadená a Google sa jej nebude môcť len tak zbaviť. Zamierite teda na stránke FIT sekciu a odtiaľ si prevezmete túto aplikáciu.

Rovnaké dáta si viete získať aj z iných aplikácií, ktoré sú uvedené v zozname. Pozor! Ale tieto úkony musíte spraviť ešte do spomínaných 30 dní.

Zdroj: Google

Reklama
Share: