Nie je to ani až tak ďaleko ako firma LG odhalila svoje plány do budúcnosti. Čo ju teda čaká?

na CES 2021 LG ukázalo prvý koncept vlastného smartfónu s názvom LG Rollable. Vtedy výrobca rozprával aj o tom, že sa začne predávať neskôr v tomto roku. Čo sa teda stalo?

Zdá sa, že korona postihla nielen malých, ale aj veľkých hráčov na trhu. V rámci finančným problém sa tak zdá, že veľa vecí sa zmenilo a niektoré správy dokonca hovoria aj o tom, že LG kvôli finančným problémom bude predávať svoju smartfónovú divíziu.

Zatiaľ vieme toľko, že predaj spoločnosti VinGroup neprebehol, pretože cenu, ktorá bola za odpredaj bola až príliš vysoká. V rámci teda správ ako informuje portál GizChina  sa dozvedáme, že výrobca namiesto predaja uvažuje aj o celkovom ukončení výroby smartfónov. Totiž rokovanie, ktoré boli medzi LG a Volkswagen a spoločnosťou Vingroup JSC vo Vietname zlyhali. V rámci týchto noviniek sa teda dozvedáme to, že LG je prinútená biznis so smartfónmi dočasne pozastaviť.

Ako už aj generálny riaditeľ LG Electronics Know Bong-seok uviedol:“Konkurencia s mobilnými zariadeniami je čoraz silnejšia a aktuálne spoločnosť LG musela urobiť racionálne rozhodnutie a najlepšiu voľbu. Na základe toho spoločnosť zvažuje mnohé opatrenia, ktoré môžu súvisieť s stiahnutím prípadne zmenšením objemu podnikania v segmente inteligentných telefónov.“

Ako sa zdá, tak celkovo firma od roku 2015 utrpela straty už 23 po sebe nasledujúcich štvrťrokov. Je smutné to, že firma kedysi bola tretí najväčší výrobca smartfónov na planéte (prvotne po Nokia a Samsung).

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: