BMW predstavilo nové dve verzie obľúbených vozidiel s označením BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition. Tieto dva vozy získajú špeciálnu First Edition!

Nová First Edition má znázorňovať luxus, dravosť a extravaganciu. Novinky sa dotknú modelov BMW X5 M Competition a BMW X6 M Comptetion. Výbava First Edition obohacuje perlivý a výnimočný charakter modelov BMW M v luxusných segmentoch Sports Activity Vehicle (SAV) a Sports Activity Coupé (SAC) o mimoriadne štýlové prvky.

BMW x5 a x6 v First Edition!
BMW x5 a x6 v First Edition!

Exteriér vozidla?

Pre špeciálnu edíciu modelov BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition vznikli dve farby – siva matná farba BMW Individual Frozen Dark Silver a matná BMW Individual Frozen Marina Bay Blue. Tieto dve farby budú dostupné len pre tieto dve verzie. Ako ste si isto všimli, tak exteriér využíva to, že niektoré prvky na karosérii sú vyrobené z plastu zosilneného uhlíkovými vláknami (CFRP). K nim sa pripájajú aj vonkajšie kryty spätných zrkadiel M Carbon so zadným spojlerom. Po otvorení kapoty si všimnete aj kryt motora M Carbon.

Motor a jeho vlastnosti?

Vyzerá to tak, že BMW si naozaj dalo záležať na luxuse a výkone novo upravených vozidiel. V oboch vozidlách bude vysoko otáčkový motor V8 s dvoma turbodúchadlami a s výkonom až 460 kW (625 koní), pričom využijú vlastnosti špeciálneho M podvozka a xDrive.

Zdroj: BMW
Zdroj: BMW

 

Aká bude spotreba vozidla?

Na základe extravagantného dizajnu, ťahu a výnimočného výkonu môžeme odhadovať naozaj nízke hodnoty pri tak silných vozidlách. BMW X5 M Competition by mal mať pri kombinovanej spotrebe paliva: 13,0 – 12,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 296 – 291 g/km. Čo sa týka vozidla BMW X6 M Competition, tak kombinovaná spotreba paliva sa odhaduje na : 13,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 301 g/km.

Každý v počte limitovanom na 250 kusov, pričom sa dajú ihneď objednať.

Interiér vozidla nového

Interiér vozidla?

Interiér je prešperkovaný. Ako sa zdá, tak BMW si naozaj dal na interiéry záležať a pre svojich nadšencov prichystal špeciálny koženný interiér vyhotovený z  BMW Individual Merino, ktorý spojí čierne stredy sedadiel z alkantary s kontrastným prešívaním oranžových spojov tzv Sakhir Orange (niťou), ktorá by mala zdôrazniť športové kontúry tohto modelu. V rámci toho je vidieť všade aj znak M ako na sedadlách, tak aj na volante.

Luxusný interiér vozidla BMW X5 M Competition and BMW X6 M Competition Zdroj: BMW
Luxusný interiér vozidla BMW X5 M Competition and BMW X6 M Competition Zdroj: BMW

 

Známky výnimočnosti získali aj výplne dverí, ako aj palubná doska, kde je okrem kontrastného prešívania aj na niektorých miestach strieborný nápis First Edition 1/250, ktorý je nanesený cez špeciálny priesvitný lak.  Strop vozidla je potiahnuty alkantarou vo farbe Midnight Blue. Špecialitou bude aj označenie modelu na krytu držiakov nápojov.

Ak sa vám zapáčilo vozidlo, tak treba sa poponáhľať, pretože každé vozidlo je  v počte limitovanom na 250 kusov, pričom sa dajú ihneď objednať.

 

Zdroj: Tlačová správa BMW

Reklama
Share: