Konečne máme všetko čierne na bielom s PLAYSTATION 5

Nová konzola od Sony príde na Vianoce.

Informácie vôkol PLAYSTATION 5 sú definitívne vonku. Po odhalení sme prišli na to, že nová konzola PLAYSTATION 5 si budete môcť kúpiť pod vianočný stromček v roku 2020.

Sony zároveň okrem novej konzoly chystá aj novú generáciu ovládaču Dualshock.

Pozrime sa na kompatibilitu hier z PS 4. Sony síce spočiatku tvrdila, že hry, ktoré tak milujete si budete môcť zahrať aj na novej konzole, pretože podľa architekta konzoly Mark Cerny, sme si mohli byť naozaj istý. Postupom času to, avšak Magazínu Famitsu nedalo a začalo sa pýtať na konkrétne detaily ohľadne kompatibility priamo Sony, ktorá tomúto magazínu vyšla v ústrety a rozhodla sa vo veci vyjadrovať. Sony však nebolo tak pozitívne akoby sme čakali, preto SONY dalo svoju výpoveď. „ V súčasnej chvíli sa vývojársky tím zo všetkých síl snaží overiť, či dokážeme zabezpečiť kompletnú spätnú kompitibilitu. Prosím počkajte na na ďaľšie informácie“ stojí v oficiálnom vyjadrení na Twitteri,
Čo pod týmto vyjadrením môžeme asi čakať, už asi viete. Síce Sony si pravdepodobne necháva spätná vrátka v prípade riešenia kompatibility čo by v ideálnom prípade znamenalo to, že akýkoľvek disk s PS 4 hrou vloženou do PS5 mechaniky bude fungovať.

Možno očakávať to, že v najhoršom prípade bude herná konzola PlayStation 5 podporovať spätnú kompatibilitu ako teraz Xbox One.

Žeby bude nový ovládač aj s mikrofónom?

Ako isto všetci viete, tak po vyhlásení Jima Ryana na PlayStation blogu o vydaní sa roztrhlo vrece a unikli aj ďaľšie zaujímavé informácie.

Pozrime sa ale najprv na nový Dualshock ovládač, ktorý ponúkne malý reproduktor. Naopak o dotykovej plôške zatiaľ nemáme viac informácií, avšak nezabudnime podotknúť na to, že Sony si pred nedávnom dalo patentovať dotykový displej pre herný ovládač. Redaktor magazínu Wired sám zdôraznil vo svojom článku, to že ovládač, ktorý mal možnosť vyskúšať, bol evidentne v predprodukčnej fáze a chýbalo mu ešte mnoho funkcií a nevyzeral ani ktovie ako dobre.

Pozrime sa ale na konektivitu Dualshocku, ktorý sa zdá byť konečne zmenený na port USB-C, keďže konečne skončí s micro USB štandardom a začne sa prispôsobovať modernej dobe. Takisto nový ovládač by mal mať aj zvýšenú výdrž batérie. Povráva sa, že vraj by mal byť aj nový Dualshock na tužkové batérie.

Presuňme sa konečne k PlayStation 5.
Nové Sony PlayStation 5 by malo konečne ponúknúť 4k Blu-ray mechaniku podobnú ako ponúka aj Xbox One X a tiež Xbox One S.
Vieme, že aj herná komunita očakáva SSD disk, avšak obávame sa, že budúcnosť SSD diskov je zatiaľ vo hviezdach. Naznačujú tomu viaceré veci. Prvými sú príliš vysoké ceny SSD diskov a druhými je to, že ak hra bude mať cez 100GB tak aj nadštandardná veľkosť 1 TB bude v tomto prípade malý priestor pre budúcu knižnicu hier. Tento nedostatok by mohol znamenať aj to, že by ste si museli vybrať hru, ktorú si chcete stiahnúť a vo väčšine prípadov to bude znamenať to, že sa rozdelí hra na singleplayer alebo multiplayer. Avšak táto novinka je zatiaľ len v pár herných prípadoch. Toto obmedzenie SSD disku, bude avšak stále obmedzujúce a sami z vlastnej skúsenosti vieme, že bude ťažké sa rozhodnúť, že čo skôr si nebudem chcieť odinštalovať, kvôli nedostatku miesta. Každopádne Sony čaká neľahká úloha boja s malými SSD diskami.

Čo si zatiaľ na PlayStation 5 zahráme?

Je ťažké odhadnúť, že aké tituly výjdu, ale každopádne vývojárske štúdio Bluepoint Games pracuje na veľkom titule pre PS5. Do budúcna možno môžeme očakávať aj niečo od Polyphone Digital, ktoré síce vytvorilo PS5 demoverziu svojho Gran Turismo Sport, ale to bolo zatiaľ brané len ako medzistupeň pred veľkým ôsmym dielom. Každopádne sa očakáva aj veľký návrat GTA 6 a to už skôr bude otázka na vývorajov tejto hry.

Reklama
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *