Mastercard chystá skvelú novinku, ktorá by mohla za určitých podmienok povoliť podporu pre vybrané kryptomeny priamo v ich sieti.

Na to aby ste mohli mať podporu v Mastercard pre kryptomeny si budeme musieť chvíľu počkať, avšak ak sa časom splnia všetky krytériá kryptomien, tak zdá sa, že to bude budúci spôsob platenia a platieb.

Firma Mastercard oficiálne oznámila, že v rámci tohto roka chce podporiť vybrané kryptomeny, ktoré budú priamo v jej sieti. Na základe týchto informácií aj od Mastercard zisťujeme to, že vďaka tomuto kroku sa chystá spoločnosť na blízku budúcnosť platieb a kryptomien.

Podľa uvádzaných informácií, tvrdí Mastercard to, že kryptomeny sa začínajú stávať dôležitou súčasťou sveta platieb a podľa toho, že kryptomeny kupuje viac ľudí, tak sa chce zariadiť. Vďaka tomuto kroku práve mastercard bude podporovať kryptomeny vo svojej sieti, pričom nebude sa do dotýkať len digitálnych peňazí. Vydavateľ totiž pustí do svojej brány len tie kryptomeny, ktoré budú spĺňať pravidlá z hľadiska ochrany používateľov.

Tzn. na základe týchto tvrdení môžeme povedať to, že v rámci Mastercard to bude prínos v oblasti väčšej slobody a voľby – či už pre koncového užívateľa, alebo aj u obchodníkov, ktorí ho predávajú. Na tento fakt už aj Mastercard poukazuje podporu v rámci viacerých centrálnych bánk z celého sveta.

 

Zdroj: Mastercard

Reklama
Reklama
Share: