Spoločnosť Mastercard sa rozhodla oznámiť spoluprácu s viacerými partnermi, ktorí chcú akceptovať platbu kryptomenami.

Firma Mastercard oznámila, že plánuje rozšíriť svoj kartový program pre určité kryptomenové peňaženky.

Po novom by sa tak mal uľahčiť trh v rámci prevodu kryptomien na tradičné a zákonné meny. Vďaka tomu tak správcovia kryptomien budú môcť, ponúknuť klientom ich vlastné kartové programy na základe, ktorých sa umožní jednoduchšia platba kryptomenami.

Čo to v praxi znamená?

Mastercard po novom bude mať umožnené testovať nové možnosti, ktoré pomôžu ako bankám, tak aj správcom kryptomien uľahčiť vydávanie kariet pre svojich klientov. Aktuálne tak Mastercard spolupracuje na tomto projekte so spoločnosťami ako Evolve Bank & Trust, , ako aj poskytovateľom blockchainovej infraštruktúry, ako aj Paxos Trust Company , alebo dokonca aj regulovanou platformou vydávajucou stablecoin kryptomenou USDC a Circle, resp globálnou firmou v oblasti finančných technológií, ktorá stojí za kryptomenou USD Coin známej ako (USDC) viazanou na americký dolár.

Aktuálne sa tak bude rozširovať súčasný program Crypto Card Program spoločnosti Mastercard, ktorá má pod sebou ďalších partnerov. Známe je teda to, že v súčasnosti prebiehajú rokovania o vydávaní platobných kariet bankami Evolve Bank & Trust a Metropolitan Commercial Bank , o poskytovaní technológií pre krypto-peňaženky so spoločnosťami ako sú Uphold a BitPay ako aj rokovania o podpore pre procesy spracovania a riadenia tohto programu so spoločnosťami i2c Inc., Apto Paymentsa Galileo Financial Technologies

Ak sa teda porozprávamé o rozšírenom programe Crypto Card Program, tak spoločnosti Paxos a Circle budú poskytovať svoje platformy k prevodom kryptomien na zákonné platidlá. Prevod potom prebehne cez stablecoiny, jednoducho povedané na kryptomeny viazané cez tradičné meny, ktoré by bez cenovej stability a skrytými rezervnými fondmi nič nekryli. Po novom tak celý tento rad umožní zjednodušiť proces a umožní bankám a kryptospoločnostiam v rámci rozšírenia možnosti platenia s populárnymi kryptomenami.

Zdroj: Mastercard

Reklama
Share: