Mercedes-Benz Trucks predstavuje dve novinky, ktoré by mali zabezpečiť väčšiu bezpečnosť na cestách. Novinky by mali byť už dostupné počas budúceho roka.

Novinky z dielne Mercedes-Benz Trucks by mali byť čoskoro dostupné, aby zvýšili bezpečnosť na cestách. V prvom rade sa jedná o aktívneho asistenta bočnej ochrany známeho ako (Active Sideguard Assist) a druhou bezpečnostnou funkciou bude aktívny drive assist (Active Drive Assist 2).

Active Sideguard Assist bude v princípe fungovať ako doplnok k asistentovi odbočovanie pre väčšinu konštrukčných vzorov vozidiel Actros a Arocs. Asistent bude mať funkcie aktívneho asistenta bočnej ochrany s funkciou automatizovaného brzdenia, ktorý by mal byť ako doplnok od júna 2021. Novinka bude slúžiť najmä na dopravu po mestách s úzkymi ulicami, ktorá je výzvou aj pre tých najskúsenejších.  Active Sideguard Assist zabezpečí ochranu chodcov, cyklistov, ale aj všetko naokolo.

Druhou spomínanou novinkou bude Active Drive Assist 2, ktorý bude disponovať funkciou núdzového zastavenia prípadne vozidlo zastaví až do úplného zastavenia. Nová funkcia bude rátať s automatizovaným jazdením úrovne 2. V skratke povedané dokáže sama udržiavať odstup od vozidiel, zrýchľovať, ale aj riadiť vozidlo za predpokladu, že sú splnené nevyhnutné podmienky systému ako je napríklad polomer zákruty, prípadne zreteľne viditeľné vodorovné dopravné značenie. Novinka tiež disponuje aj systémom, ktorý núdzovo zabrzdí, ak sa vodič kamióna nevenuje riadeniu.

Ak Vás zaujíma, že kedy budú dostupné systémy k dispozícii, tak by mali byť dostupné od Júna 2021.

Zdroj: Mercedes-Benz

Reklama
Share: