Internetový prehliadač sa radí asi medzi tie najpoužívanejšie aplikácie v systéme, ktorý využívame, či už od Windows, alebo Apple. Po novom vás rýchlosť po aktualizácii Microsoft Edge, mala zaujať.

Doteraz sa stáva to, že síce používate najviac prehliadače, ale podaktoré sú do dnes nepríjemne pomalé. Sú pomalé vtedy, keď ich najviac potrebujete a to najmä pri načítaní.

Jedným z najväčším žrútom RAM kapacity RAM je práve prehliadač. Ako isto poznáme tak Chrome od Google ju rád papá. Rovnako aby to nebolo len na Chrome, aj Opera, ako aj Mozilla a aj Edge dlhodobo využívali veľa z kapacity RAM.

Nová správa od Microsoft by to, ale všetko mala zmeniť. Ako uvádza portál Windows Latest, tak Microsoft sa chystá zmeniť rýchlosť prehliadača Edge, ktorý by mal získať novú funkciu zvanú Startup boost. Zatiaľ, ale ešte nemáme k dispozícii túto novú funkciu.

Po novom, tak funkcie, ktoré používate bežne, sa automaticky budú sťahovať podľa potreby do prehliadača. Funkcia by mala pomôcť spúšťaniu odkazov oveľa rýchlejšie (využije vyhľadávanie panelu Windows).

Čiže po spustení počítate sa vám spustia určité procesy, ktoré budú bežať, ale len s nízkou prioritou. Na základe tohto by to nemalo nijak ovplyvniť rýchlosť počítača, a tak by malo všetko bežať oveľa svižnejšie. Tento plán od Microsoft by sa mal objaviť už vo verzii  Edge 88 (aktuálna verzia je 86).

Reklama

Zdroj: Windows Latest

Reklama
Share: