To čo sme pred včerom avizovali, tak sa to stalo skutočnosťou. Microsoft na svojej konferencii predstavil nielen to negatívne, ale aj pozitívne. Prichystal si vylepšený Surface Pro X tablet.

Ako sme pred nedávnom avizovali, tak Microsoft včera oficiálne oznámil, že používatelia sa môžu tešiť na vylepšenú verziu svojho ARM tabletu Surface Pro X. Podľa všetkého nová konfigurácia prinesie omnoho výkonnejší procesor Microsoft SQ2, ale aj grafický čip Adreno 690. Aby ste sa nezľakli, tak naďalej ostáva konfigurácia s procesorom SQ1 teda predchodcom s rovnako starším čipom Adreno 685.

Tak ako jeho predchodca mal hrúbku iba 7,3 mm a moderný dizajn s tenkým rámikom vôkol displeja, tak aj pri novšej verzii Surface Pro X to ostane rovnaké.

Čo sa týka displeja, tak ponúka 13-palcový PixelSense displej s rozlíšením 2880 x 1920 pixelov, a ponúkne ako 8 tak aj 16 GB RAM s 128/256/512 GB úložiskom. Aktuálne bude mať zariadenie hmotnosť iba 774 gramov, pričom vás určite prekvapí aj priestor na klávesnici pre uloženie dotykového pera. Nový Surface Pro X ponúkne dvojicu USB-C portov, Surface Connector port, ale aj nano SIM kartu. Konektivitu vrámci Wi-Fi to bude verzia 5.

Microsoft oficiálne predstavil Microsoft Surface Pro X
Microsoft oficiálne predstavil Microsoft Surface Pro X. Zdroj Microsoft

Bude mať o niečo vyššiu výdrž než jeho predchodca?

Microsoft myslel aj na tých, ktorí plánujú využívať Surface Pro X tablet dlhšie. Vďaka softvérovej optimalizácii sa Microsoftu podarilo predĺžiť výdrž batérie až na 15 hodín, pričom by mala byť aj zlepšená optimalizácia aplikácii pre platformu ARM. Ak sa obávate problémov pri prvej verzii Surface Pro X, ktorý pretrvával, tak Microsoftu sa podarilo emulovať nielen 32-bitové programy.

Emulácia na 64-bitové programy bude dostupná pre testerov od novembra 2020. Pre bežných užívateľov bude táto emulácia dostupná až na začiatku budúceho roka. Ak sa všetko podarí, tak Vás čaká zariadenie, ktoré spustí aj viacero programov naraz.

Surface Pro X Surface Pro X. Zdroj: Microsoft
Surface Pro X
Surface Pro X. Zdroj: Microsoft

Kedy si ho môžem u nás zakúpiť?

Máte sa na čo tešiť, pretože u nás sa bude Microsoft Surface Pro X predávať oficiálne za sumu od 1 169 eur.

Zdroj: Microsoft

Reklama
Share: