Motorola dnes priniesla novinky, ktoré potešia oko tých náročných, ktorí chcú veľa muziky za málo peňazí. To je nová modelová rada Motorola G.

Motorola tento rok naozaj priniesla to čo sľubovala. Sú nimi smartfóny, ktoré za priaznivú cenu ponúknu toho naozaj dosť.

Moto g9 Power – zameraný na batériu

Jednou z tohto ročných noviniek je Moto g9, ktorý má vytvoriť dojem pomer/výkon/cena. Nové zariadenia tak prichádza s 4G s extrémnou výdržou batérie. Moto g9 teda prichádza so špičkovým displejom a veľkou batériou až 6000 mAh. Za cenu 199,99 eur dostanete teda toho naozaj veľa. Smartfón ponúkne aj 20 W nabíjanie.

Moto g9 Power - extrémna výdrž batérie
Moto g9 Power – extrémna výdrž batérie

Fotoaparát novinky Moto g9

Novinka je vybavená 64 Mpx snímačom, ktorý vás očarí vysokým rozlíšením, ako aj presnosťou a elegantnosťou farieb. Quad Pixel,  tak zaručí ostrosť fotografií pri veľmi nízkej úrovni svetla. Vďaka makru Vision, si doprajete aj 4-krát násobné priblíženie k objektu. Vďaka snímaču hĺbky sa dostanete aj k rozmazaniu portrétov. O kvalitu selfie fotografií sa postará 16 Mpx predná kamera, ktorá obsahuje Quad Pixel, čiže o fotky na Instagrame sa nemusíte obávať.

 
Fotoaparáty nového moto g9
Fotoaparáty nového moto g9

 

Špeciálna výbava

K tejto môžeme prirátať nie len uhlopriečku displeja 6,8 palca, ale aj Max Vision HD+ displej, ktorý je podporovaný Qualcomm čipsetom Snapdragon 662. O výkon smartfónu sa postará aj 4 GB RAM a 128 GB úložného priestoru vnútorného, ktorý si viete aj rozšíriť cez microSD kartu až do 512 GB. K ľahšie dostateľným funkciám sa dostanete cez bočné tlačidlo Google Assistanta.

K plusom môžeme prirátať hmotnosť smartfónu, ktorá je len 221 gramov a prichádza v dvoch farbách šedá farba (Metallic Sage), ako aj fialová (electric Violent).

 

 

Reklama

Moto g 5G – smartfón, ktorý pri 5G nesklame!

Ak chcete smartfón strednej triedy, tak toto je on Moto g 5G, prichádza spojiť 5G a strednú triedu. Nový štandard prichádza s týmto smartfónom čo sa týka aj fotoaparátu, batérie, ale aj displeja. Celý systém smartfónu pobeží na Qualcomm Snapdragon 750G 5G.

Nové moto g 5G
Nové moto g 5G

Ak sa časom rozbehne u nás sieť 5G, tak všetko čo ste si doteraz priali mať v okamžiku sa stane realitou. Filmy v priebehu niekoľkých sekúnd, streamovanie online hier, nekonečné videohovory, to všetko bude možné. Vďaka práve 5G oproti 4G bude širšie pásmo, ktoré ide na nižšej latencii s kratším časom oneskorenia.

Vráťme sa naspäť k smartfónu.

moto g 5G prichádza s radou noviniek. Medzi ne môžeme vtesnať hlavnú kameru s rozlíšením 48 Mpx a technológiou Quad Pixel, ktorá dopomôže fotografiám pri fotení za zlých svetelných podmienok. Hlavný fotoaparát doplní aj širokouhlý objektív s 4x väčšou šírkou, než bolo možné doteraz. K ním sa pridá aj Macro Vision objektív, ktorý nás dostane oproti vrchnému telefónu až na hodnotu 5-krát bližšie k fotografovanému objektu. V rámci prednej kamery sa môžeme tešiť na 16 Mpx selfie fotoaparát s veľkosťou pixelov až 2,0 μm. Motorola prichádza aj s vylepšenou aplikáciou Motorola Camera 3.0

Fotoaparáty moto g 5G
Fotoaparáty moto g 5G

Batéria a jej nabíjanie

Moto g 5g prichádza s kapacitou batérie 5000 mAh, pričom smartfón by mal vydržať na jedno nabitie oveľa viac než jeho predchodcovia. Zariadenie by malo vydržať až 2 dni, keďže mu bude dopomáhať Qualcomm Snapdragon 750 G, ktorý sa postará o lepší chod a vyššiu výdrž smartfónu. Čo sa týka nabíjania, tak TurboPower vám umožní po novom získať za 15 minút nabíjania až 10 hodín energie. Napájanie smartfónu bude na úrovni 20 W.

Motorola Moto g 5G
Motorola Moto g 5G

Displej a úložný priestor Motorola Moto g 5G

Smartfón bude využívať obrovský displej, ktorý má až 6,7-palca v MaxVision FHD+, čo prinesie pomer strán až 20:9. Nový smartfónu ponúkne technológiu HDR10, ktorá vylepší všetky farby priam až do realistických farieb s vyšším kontrastom a jasom. O chod zariadenia sa postará Snapdragon 750 G, ktorý bude dopĺňať 4 GB RAM, pričom budú existovať aj verzie s 6 GB RAM. Ak sa pozrieme na vnútro smartfónu, tak sa môžeme tešiť na 128 GB vnútornú pamäť s rozšíriteľnou microSD kartou až do 1 TB. V rámci výbavy nájdeme aj NFC snímač.

Cena zariadenia bude 299,99 eur.

Zdroj: Motorola

Reklama

Reklama
Share: