Ako isto viete, tak Mustang sme si vždy doteraz predstavili ako mocného drsniaka s nespratnými koňmi pod kapotou, ale budúcnosť sa mení. Čoskoro z neho vznikne nové SUV.

Automobilka Ford sa medzi časom rozhodla, že možno upustí od klasického dizajnu a pristúpi na niečo, čo dnes beží, a tým je nový crossover FORD MUSTANG SUV, ktorý bol inšpirovaný klasickým MUSTANGOM, na ktorý sme zvyknutý. Možno si myslíte, že to bude ťažké, veľké a pod kapotou koňmi ôsmi valmcami nabité auto.

Prekvapím vás, ale novinka obsahovať elektrický motor. Podľa nám dostupných informácií, je auto hotové a približne v polovici novembra by ho mal Ford ukázať verejnosti.

Aký bude dojazd vozidla?

Na jedno nabitie by ste mali prejsť 484km s týmto novým žrebcom, avšak možno poteším niektorých z vás, pretože sa hovori, aj o EU verzii s dojazdom 595km.

Možno ste sa nepotešili ako ostatní, pretože skalní fanúšikovia museli zostať smutný. Verte, že najmä v americkej komunite priaznivcov Fordu sa zdvihla vlna nevôle, avšak musíme priznať, že trh s crossovermi sa roztrhol a automobilka sa musí tak trochu prispôsobiť trhu. Každopádne som zvedavý, že či sa vám zapáči auto. Oficiálne predstavenie by malo byť 18.novembra 2019.

Cena vozidla nás na záver prekvapila či zarazila?

Ford Mustang SUV EV by sa mal pohybovať v cene od 80 000 eur – 120 000 eur. Cenu vám ešte priebežne budeme aktualizovať.

Je to podľa vás málo, alebo veľa za takéhoto nebojácneho žrebca?

Reklama
Share: