Ani posledná aktualizácia nového iOS 14 s označením 14.1 nepriniesla zásadnú zmenu, na ktorú čakajú už dlho mnohí používatelia. Kedy bude dostupnú môcť byť aplikácie tretích strán použité ako predvolené?

Apple opäť raz nesprístupnil možnosť vybrať si aplikácie tretích strán, ktoré by mohli byť používané ako predvolené. Reč je teda o tom,  že ak si chcete zapnúť e-mailovú aplikáciu od iného vydávateľa, než je Apple, tak s tým budete mať problém. Táto chyba prišla s novou aktualizáciou na iOS 14, ktorú sa snaží Apple opraviť, ale stále sa mu to nepodarilo.

Počas novej aktualizácie iOS 14.1 si naďalej nemôžete zvoliť ani výmenu Safari za Firefox, alebo Chrome. Taktiež neviete si vymeniť ani mailového klienta s Gmail/ Outlook alebo Yahoo Mail. Dokonca ani reštartovanie smartfónu tejto chybe nepomohlo, ktorá sa objavila pri novom iOS 14.

Tweet od známeho vývojára Davida Clarka, poukazuje na to, že pri zmene aplikácie prehliadača, alebo e-mailovej aplikácie sa predvolené nastavenia opäť vrátia naspäť na tie od Apple. Dokonca včerajšia aktualizácia opravila konečne aj vylepšené widgety v štýle Android, ktoré boli priradené k novým modelom so systémom iOS 14.

To či sa problém vyrieši bude len otázkou času. Verme, že sa to napraví všetko čoskoro.

Apple určite nenechá problém s aplikáciami tretích strán príliš dlho “plávať”. Veríme, že oprava je už na ceste.

Zdroj: PhoneArena

Reklama
Reklama
Share: