Nový operačný systém Android 12 bude obsahovať novú podporu pre protokol, ktorý podporí VPN WireGuard. Táto novinka zrejme poteší všetkých používateľov Android smart zariadení.

Zrejme nový operačný systém Android 12 bude obsahovať novinku, ktorá nás všetkých poteší. Spoločnosť Google sa rozhodla pridať VPN WireGuard do tejto verzie Android 12.

Google sa rozhodol pre tento krok, aby začal využívať najmodernejšiu kryptografiu a užívateľom táto novinka poskytla ešte vyššiu úroveň bezpečnosti, rýchlosti a bezpečia. Zdá sa, že nový protokol bude rýchlejší a uľahčí kontrolu a audit. Nový protokol, ktorý obsahuje túto zmenu sa pridal na začiatku roka do operačného systému Linux 5.6, a keďže Android je založený na Linuxe, tak prečo ho aj tam nepreniesť.

Ten ktorý vyvíjal jadro Greg Kroah-Hartman sám potvrdil, že WireGuard bude k dispozícii v systéme Android 12, ako jednoduchý sieťový ovládač, ale “ WireGuard ako sieťový ovládač bude prístupný obvyklým spôsobom RTNL, ktoré sa využívajú v ovládačoch pre virtuálne siete. WireGuard využíva API resp. udp_tunel, GRO, GSO, NAPI a možno aj obvyklú sadu API sieťových subsystémov“.

 

Natívna podpora VPN pre Android 12? Je tomu tak.
Natívna podpora VPN pre Android 12? Je tomu tak.

Načo slúži VPN?

V prvom rade VPN primárne má slúžiť na vašu ochranu a sprístupní vám aj služby, ktoré doposiaľ nie sú v danej krajine dostupné

Zdroj: TechRadar

Reklama
Share: