To čím sa pýši firma OnePlus pri svojom novom modeli Nord pýši, tak už neznie dobre ako predtým. Za všetko môže DxOMark alebo výrobca?

OnePlus sa chce pýšiť prémiovými funkciami fotoaparátu a takmer skvelým používateľským zážitkom pri používaní vlajkovej lodi Nord.

Síce sa firma pýši, ale portál DxOMark sa mu pozrel na zúbky a zistil, že síce sa mu darí dobre, ale smartfón má pár nedostatkov. Pri celkovom počte bodov, tak novinka získala o 108 bodov, rovnaké body mal aj smartfón Huawei P20 Pro pred pár rokmi.  Toto nie je ale zlé

Ak sa pozrieme na výsledky fotografií a videá, tak OnePlus Nord ponúkne skutočne dobré výsledky priam až s dobrou ostrosťou a detailami, ktoré zaručujú spoľahlivosť a bravúrne zaostrovanie pri automatickom zaostrovaní s ešte lepšou expozícou.

Čo sa týka nočných fotografií, tak nečakajte zázraky. V nočných fotografiách si hneď všimneme výraznejší šum. Táto oblasť sa rovnako dotýka aj nahrávania videa. Ak sa pýtate na vyváženie bielej, tak to rovnako uniká pozornosti a nie je až tak presná. Keď sa pustíte do nahrávania videa, tak jeho úroveň stabilizácie nie je zlá, ale je oslabená. Práve tu získal smartfón menej bodov.

Ak vás zaujíma viac test od portálu, tak si ho viete pozrieť tu na tomto odkaze.

Nelichotivé správy pre budúcich majiteľov OnePlus Nord od DxOMark
Zdroj: DxOMark
 

Zdroj: DxOMark

Reklama
Reklama
Share: