Streamovacia služba Netflix chystá svoj vlastný prvý televízny kanál, na ktorom by malo prebiehať non stop vysielaniejeho vlastným obsahom. Kde bude dostupný?

Populárna streamovacia služba Netflix chystá vlastný televízny kanál, ktorý bude dostupný iba na fracúzskom trhu.

Vlastný televízny kanál s vlastným obsahom. To je budúcnosť Netflixu, ktorá by sa možno mohla aj časom u nás ukázať. Momentálne však vieme to, že Netflixu začínajú šliapať na päty aj ďalší hráči, ktorým ale potrvá kým sa dostanú na hranicu desiatky miliónov predplatiteľov.

Každopádne streamovacia služba sa rozhodla pre väčší krok, pretože myslí si, že existujú nové spôsoby ako vedia zaujať svojich potencionálnych zákazníkov. Napríklad už teraz vieme to, že streamovacia služba na konci augusta ponúkla mnoho bezplatných seriálov a filmov vlastnej produkcie pre ľudí.

Ale naspäť k veci

Netflix sa rozhodol zaujať svojich potencionálnych zákazníkov cez nový televízny kanál, ktorý sa bude volať Netflix Direct, ktorý by podľa všetkého mal vysielať len vlastný obsah. Ako je na známe, tak pôjde tam výlučne obsah iba z dielne Netflix, kvôli právam. Nový kanál, tak bude k dispozícii iba pre existujúcich zákazníkov. Bohužiaľ prvotné spustenie kanálu je len naplánované pre Francúzsko, keďže v krajine je populárne sledovanie TV vysielania.

Netflix kanál aj na Slovensku?
Netflix kanál aj na Slovensku? ZDROJ | Netflix

Medzi nezvyčajnosti bude ale patriť to, že vysielanie bude prebiehať len cez web prehliadač. Tento pocit by mal vyvolať to, že ľudia si nebudú zapínať klasickú televíziu. Ak ste vo Francúzsku, tak si môžete túto službu vyskúšať od začiatku budúceho mesiaca. Aktuálne je v „testovacom“ režime pre určitú skupinu zákazníkov.

Každopádne čo s nami? Príde ku nám Netflix Direct?

Zatiaľ máme pre vás smutnú správu. Netflix Direct bude dostupný len pre špecifický trh, a my ním nie sme. Je vyhradený pre inú krajinu ešte aj s ich domácou lokalizáciou. Možno dôvod prečo sa tak stalo je ten, že obsah by nebol dabovaný resp je, ale zatiaľ nemáme toľko obsahu, aby vedel fungovať 24 hodín denne. Riešenie by mohli spraviť ešte titulky, avšak to tiež nie je pri všetkých tituloch.

ZDROJ | Netflix

 

ZDROJ:Netflix

Reklama
Reklama
Share: