Často premýšľate nad tým, že prečo váš smartfón spotrebúva viac batérie, než napríklad rovnako identický smartfón s OS Android vášho kamaráta? Možno robíte niečo zle. Medzi najväčších žrútov batérie patrí Wi-Fi. Pozrime sa na to, že ako si ho máme správne zapínať a vypínať.

Výdrž vášho telefónu ovplyvňuje aj to, že ako často využívate aplikácie, alebo či si vypínate dané funkcie ako je napríklad Blueotooth alebo Wi-Fi. Vedzte, že Blueotooth, až tak nevadí ako nevypnuté Wi-Fi.

Samotné telefóny nie len s OS Android, ale aj iOS majú funkciu neustále sa pripájania na sieť, ak ju veľmi dobre poznajú to sa volá automatické pripojenie. Toto pripojenie môže zožrať viac batérie, než sa zdá. Telefóny značky Samsung majú, ale jednu skvelú funkciou a tou je, pri stratení signálu Wi-Fi sa vypne Wi-Fi karta. Tým pádom sa začne šetriť aj batéria.

Ako si viete zapnúť túto funkciu?
V prvom rade prejdete do Nastavení Pripojenia Wi-Fi. Kliknete na tri zvislé bodky a neskôr zakliknete voľbu Rozšírené.
Tam nájdete automatické zapínanie a pripájanie na Wi-Fi. Túto funkciu si tam samozrejme viete aj vypnúť. Pri nových smartfónoch sa s tým musíte pohrať, keďže tam to nie je automaticky nastavené.

Na záver si pozrime ešte Wi-Fi 6. Čo to je?

Wi-Fi 6 je momentálne jeden z najrýchlejších typov bezdrôtovej siete. Rozpoznáte ju tak, že na displeji vám pribudne ikonka s číslom šesť. Najnovší model Samsung Galaxy s10 a všetko od neho vyššie ju už dávno obsahuje.

Zdroj: Tip pre čitateľa
Zdroj Titulná fotka: Youtube

Reklama
Share: