Automobilka z ďalekého východu chce byť viac enviro-friendly ( priateľská k prostrediu), otázkou je však, či je to len obchodný ťah, alebo sa jedná o skutočnosť vďaka, ktorej chce Nissan priniesť novinku, ktorá by bola ľahko udržateľná.

Automobilka Nissan ponúkla Európe návod, že ako sa vie stať do roku 2050 samostatnou CO2 neutrálnou časťou moderného sveta. Dokument, ktorý zverejnil Nissan ukazuje len to a otvára otázky, že či automobilka sa snaží spraviť ušľachtilý krok vpred voči Európe, alebo jej skôr ide o biznis, ktorým by podporila svoj pomaly umierajúci trh v Európe.

Po poslednom Svetovom kongrese inteligentných miest v Barcelone Nissan predstavil iniciatívu v podobe Inteligentnej mobility pre energetickú transformáciu: Rýchlejšie k udržateľnej spoločnosti.V tomto dokumente navrhuje automobilka to, že ako by mohli Európskej krajiny zvýšiť atraktivitu elektro automobilov u svojich občanov.

ZDROJ | Nissan

Dokument, ktorý ukázal svetu Nissan naráža na  prepojenie politiky v oblasti mobility a energetiky, čo by malo viesť k zvýšeniu elektrifikácie dopravy. Podľa automobilky Nissan je možné to, že ak sa ich návod dodrží tak Európa môže dosiahnúť neutrálnu hladinu CO2 v roku 2050. Táto iniciatíva samozrejme bola vydaná ako súčasť partnerstva inteligentných miest a spoločenstiev (EIP-SCC), a podľa Európskej komisie má podporu.

To znamená, že dokument obsahuje v skratke budovanie záujmu o kúpu elektromobilu u zákazníka, recykláciu batérií, a ako si správne majú štáty vybudovať infraštruktúru v oblasti elektromobilov. V ďalšej časti je reč o návrhu vytvorenia nízko emisných zón, ako aj napríklad zákaz vjazd automobilom, ktoré majú spaľovací motor do mestských zón. Nissan ďalej upozorňuje aj na to, že samotné vlády a vládny činitelia by mali ísť príkladom občanom.

ZDROJ | Nissan

Vrámci dokumentu sa spomína ešte to, ako by sa mal zaznamenávať podpriemerný odber energie na nabíjacích staniciach, ako aj aby sa nevyužitá energia s vozidla vracala naspäť do dobíjacích stojanov. V skratke celého dokumentu ide o to, aby sa Európa posunula k modernému svetu a začala sa posúvať v otázke elektromobility vpred. Nissan chce hlavne dosiahnuť to, aby sa konečne začala riešiť politika energetiky, ako aj mobilita.

Reklama
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *