Nie je to asi prekvapením, že sa vo svete šíri pandémia a tak mnohé trhy sú vďaka nej dosť zasiahnuté. Existujú, ale aj trhy najmú tie globálne, kde to môže rásť. Notebookom sa v poslednej dobe začalo dariť. Na túto informáciu upozornil portál CNET.

Analytická spoločnosť Canalys si myslí, že predaj notebookov a počítačov stúpol až na 79,2 milióna kusov. Kto by to bol povedal, že takýto boom budú mať pravé notebooky.

Zo začiatku roka, to ale takto nevyzeralo resp ani za posledné desaťročie, kedy ich predaje išli do nižších čísiel. Situácia je ale iná, popri Home-office sa zvýšil dopyt po týchto druhoch tovaru, pretože každý potrebuje telefonovať a je náročné byť s niekým v kontakte bez novodobej techniky. Je to dosť zaujímavé, pretože pri stolných počítačoch ich predaj klesol až o 26%.

Sú firmy, ktorým sa primárne darí. Lenovo sa rozbehlo o 11,4% a predaj ich kusov dosiahol 19 miliónov. Na druhom mieste sa umiestnila spoločnosť HP, pri ktorej prebehol nárast až o 11,9% a predaj mali v úrovni 18,7 miliónov. Na tretej priečke sa umiestnil ďalší známy výrobca Dell. Neskôr už len ostali Acer a Apple.

Zdroj: CNET

Reklama
Share: