Škoda predstavila dlho očakávaný model OCTAVIA. Novinka priniesla nové dizajnové línie, zaujímavý interiér, ale aj obrovitánsky priestor v počte objemu litrov v kufri.

Značka Škoda sa posledné roky začala snažiť, tak ako po dizajnovej, tak aj po stránke vlasností vozidiel. Čím ďalej tým viac sa začína ukazovať to, že Škoda nechce už ťahať za posledný cenový koniec, ale skôr sa chce vyšvihnúť medzi elitu. V tomto prípade to aj ukazuje, že Škoda sa naozaj približuje k elite.

Nová Škoda Octavia sa môže blížiť k novej Scale, ktorú ste mali možnosť vidieť aj v našich vlogoch na Youtube. Prečo? Pozrime sa na to po rade.

V prvom rade novinka bude rozhodne väčšie než jej predošlí bratia. Liftback sa totiž predĺžil o celých 19 milimetrov, čo vo výsledku znamená to, že verzia COMBI bude dlhšia až o 22 milimetrov, oproti pôvodným 19 milimetrov. Aby sme si to vedeli predstaviť na čísla, tak batožinový priestor liftbacku ponúkne kapacitu až 600 litrov a COMBI 640 litrov.

ZDROJ | ŠKODA

Je to veľmi prekvapivé, ale ako sme písali na začiatku, tak OCTAVIA rúbe naozaj vysoko. Dôkazom toho sú aj v najvyššej verzi nové fullLed Matrixové predné svetlomety a zadné kryštalické LED svetlomety, ktoré majú funkciou Coming/Leaving Home – v skratke táto funkcia sa postará o vaše bezpečie pred nástupom do vozidla, alebo keď z neho budete vychádzať. Ako si určite všimnete, tak nové svetlomety poukazujú na silnú 4. generáciu OCTAVIA 4 s ostrou a najlepšou aerodynamikou momentálne, aká je dostupná v tomto segmente vozidiel.

ZDROJ| ŠKODA

Nový volant

Interiér vás určite tiež prekvapí, pretože v OCTAVIA starších generácií ste boli zvyknutý na iný volant. V novej generácii prichádza dvojramenný volant, pričom v interiéry chýba aj páka automatickej prevodovky DSG. Celú páku nahradil malý prepínač. ŠKODA sa rozhodla, pre nový krok v podobe technológie shift-by-wire v skratke nahradí klasické mechanické riadenie za elektronické. Pre lepšiu predstavu – Prepínač už nie je fyzicky spojený s prevodovkou.

ZDROJ | ŠKODA

Vráťme sa ešte k interiéru. Nová palubná doska ponúkne dvojicu 10-palcových obrazoviek, ktoré budú doplnené o head-up displej. Head-up displej sa vám priamo ukáže na čelnom skle.Chceme ešte vychváliť interiér, pretože si to zaslúži. Trojzónovú klimatizáciu Climatronic, teraz budete môcť aj ovláadať cez infotainment displej.

Nová ŠKODA OCTAVIA 4

ZDROJ | ŠKODA

Vrámci dotykového ovládania si budete môcť aj ovládať hlasitosť, alebo aj prekvapivo panoramatickú strechu. Veľká škoda je to, že toto sú jediné funkcie, ktoré môžete ovládať cez dotyk. Funkcie ako klimatizáciu si budete musieť nastaviť cez infotainment.

ZDROJ | ŠKODA

ZDROJ: ŠKODA

Reklama
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *