Google včera spustil novú aktualizáciu pre aplikáciu Youtube, ktorá prinesie mnohé zásadné zmeny. Môžeme sa tešiť na ovládanie pomocou giest, ako aj prejdením prsta po prehrávanom videu a mnoho ďalšieho.

Google už dávnejšie avizoval to, že chystá experimentálne funkcie pre Youtube a to aj z časti dodržal. Novinky sa dotýkajú ovládania pomocou giest a mnoho ďalšieho

Po novom si pre vás Youtube prichystá zjednodušené používateľské rozhranie, ktoré viete doplniť užitočnými gestami. Totiž po novom si viete jednoducho vyvolať režim celej obrazovky, ako aj ho viete ukončiť. Na to aby ste vedeli jednoducho ovládať tieto gestá vám stačí prejsť prstom po prehrávanom videu a to sa vám následne otočí do režimu na šírku. Akonáhle prejdete prstom smerom na dol, tak si video minimalizujete.

 

Funkcia, ktorá bola pred nedávnom predstavená pre PC verziu, tak je dostupná už aj v mobilnej verzii Video Chapters. Po novom sa tak ľahko zobrazí zoznam všetkých kapitol vo videu s ich miniatúrami. Skvelou novinkou sú aj akcie, ktoré vám sám navrhne Youtube. Jedným z nich je aj výzva k otočeniu telefónu.

 

Nové tlačidlo Skryté titulky
Tlačidlo, ktoré bolo vždy tzv. „utopené“, alebo skryté v ponuke už tak nie je. Po novom si ho viete otvoriť priamo na ploche prehrávaného videa. K ďalšiemu zviditeľneniu prišlo aj tlačidlo automatického prehrávania. Po novom bude tak navigácia po ploche o dosť jednoduchšia

Samozrejme, že takýmto aktualizáciam ešte nie je koniec. Google tvrdí, že časom prídu ďalšie novinky.

Zdroj: GSMArena

Reklama
Reklama
Share: