Novinka od Xiaomi sa blíži do Európy. Chystajú sa s nimi dobiť Európu a vyhradiť si miesto medzi tými najlepšími. Podarí sa im to?

Spoločnosť Xiaomi predstavila hodinky, ktoré majú vlastný operačný systém a budú dostupné pre Európu. Ich názov je Mi Watch. Asi sa Vám zrejme skrížili oči, keď ste videli tento názov, pretože áno je to pravda, že Xiaomi už minulý rok predstavilo podobný model, len obsahoval systém Wear OS a bol určený výhradne pre čínsky trh.

Novinka sa rozhodla napredovať. V prvom rade z hľadiska dizajnu a operačného systému sa posnažia si zaslúžiť miesto u zákazníka. Ďalšou novinkou je okrúhly AMOLED displej, ktorý má uhlopriečku 1,39 palca s rozlíšením 454 x 454 pixelov. Túto krásnu obrazovku by malo chrániť sklo Gorilla Glass 3.

Vo výbave majú nielen cez 100 režimov cvičenia, ale obsahujú aj GPS senzor. Ak sa rozhodnete s nimi ísť plávať, tak budete môcť, pretože vám zmerajú okysličenie krvy a dokonca možno vo vode sa s nimi porozprávate cez hlasové ovládanie. Aktuálne žiaľ nie je isté to, že či hodinkami cez NFC zaplatíme.

Hodinky by mali mať výdrž až 16 dní pri 420 mAh batérii. Cena vyzerá byť veľmi priaznivá, pretože mala by sa pohybovať pri sume 100 eur. Zatiaľ vám možno pripomínajú Huawei hodinky, ale tieto budú mať aspoň funkciu zobrazenia emoji pri notifikáciách.

Zdroj: Xiaomi

Reklama
Share: