Po novom sa už nemusíte báť o zdravie Vašich diskov na Windows 10. Na problémy s diskom Vás upozorní samotný BIOS.

Novo chystaná funkcia Vám po novom ochráni Vaše zdravie diskov. V prípade ak sa s nimi niečo začne diať, tak Vás na ne upozorní samotný BIOS.

Síce je pravda to, že napríklad pri Samsung diskoch získavate softvér Magician, ktorý tiež monitoruje stav disku najmä pri SSD modeloch.

Server WinAero upozornil na novinku, ktorá by mala byť k dispozícii od aktualizácie Windows 10 Build 20226, síce zatiaľ bude len pre Insiderov, avšak časom by mala byť dostupná aj pre bežných používateľov. Po novom teda nebudete už potrebovať softvér na monitorovanie S.M.A.R.T. funkcie disku.

Ako ste si isto všimli, tak podľa obrázka to vyzerá na najjednoduchšie integrovanie a oznámenie problémov, ktoré by mohli nastať. Samozrejme ak si myslíte, že táto nová funkcia bude podrobná, tak sa mýlite. Pri detailnejších štatistikách, ale naďalej budete potrebovať program typu HDDScan.

Po novom dostane Windows 10 monitorovanie diskov
Po novom dostane Windows 10 monitorovanie diskov

Po novom funkcia bude monitorovať abnormality NVMe SSD diskov. Pri HDD diskoch tomu bude úplne inak. Nová funkcia, preto zabezpečí lepší chod diskov, ale aj ich zdravie.

Tak sme sa tu pekne rozpísali o tom, že ste sa možno aj začali tešiť na túto pomôcku. Zatiaľ Vás ale sklameme. Momentálne podľa obrázkov nevieme povedať, že kedy táto novinka sa ukáže vo verejnej aktualizácii a kedy sa vlastnosť v skutočnosti objaví.

Windows 10 dostane funkciu monitorovania diskov. Kedy to ale bude? To nik nevie
Windows 10 dostane funkciu monitorovania diskov. Kedy to ale bude? To nik nevie

Zdroj: WinAero

Reklama
Share: