Novinka od spoločnosti Samsung pod názvom Galaxy S21 Ultra získa displej, ktorý tu ešte doteraz nebol. Môžeme sa tešiť na skvelé rozlíšenie

Nový Samsung Galaxy S21 Ultra už vie povedať o sebe, že získa displej, ktorý tu ešte doteraz nebol. Nový smartfón, tak môže získať obraz, ktorý bude používať 1440p rozlíšenie, pričom bude mať aj 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Celý tento úspech sa podarí najmú vďaka novému LTPO nízkoteplotnému displeju.

Nový druh technológie bude fungovať najmä na OLED obrazovkách, ktoré by mali znižovať spotrebu o 5 až 20 percent. Nový polykrištalický oxid (LTPO) bude v novom smartfóne, ktoré by mal byť predstavený v januári 2021 a dokonca bude aj jediný smartfón, ktorý ponúkne takéto rozlíšenie s takou obnovovacou frekvenciou.

Povráva sa aj to, že okrem Samsung pribudnú aj ďalší zástupcovia série, ktorý budú mať 1080p / 120 Hz alebo aj 1440p / 60 Hz.

Každopádne novinka S21 Ultra bude mať 108 Mpx HM3 senzor, ktorý by mal až o 12% lepšie reagovať na citlivosť svetla.  Samsung pri tomto modely vynechý 3D ToF snímač. Potešením, ale bude laserové automatické zaostrovanie ako je tomu pri Galaxy Note20 Ultra.

Nový model od Samsung bude obsahovať aj 45 W nabíjanie.

Zdroj: Twitter

Reklama
Reklama
Share: