Stále platí to, že samotný Windows je najlepší spôsob ako si zahrať hry spomedzi všetkých operačných systémov. Toto sa nezmení možno ani ďalšie roky, preto Microsoft sa ho snaží neustále vylepšovať.

Nová herná platforma Xbox Game Bar prinesie nové funkcie, ktoré doteraz neboli dostupné.

Hlavnou novinkou bude sledovanie zdrojov. V skratke ide o to, že po novom získate kompletný prehľad o RAM, alebo aj CPU. V skratke povedané predstavte si internetový prehliadač, ktorý ste nezatvorili a ten vám na pozadí papá pamäť RAM. V tom momente prichádzate o podstatnú silu, ktorú by ste mohli využiť pri hraní hier, alebo tvorení iného obsahu. Celý tento proces, po zistení budete musieť aj nejako ukončiť a v princípe ide o to, aby ste nemuseli opúšťať hru či už cez Alt + Tab alebo Win + G.

Ďalšou novinkou by mali byť plávajúce widgety, ktoré poslúžia na rozširovanie oblasti. Čiže prepojenie chatov a herných služieb, pričom ide aj o prispôsobiteľnosť widgetov na stránke. Napr. widget Spotify.

A ešte medzi ďalšie veci príde aj overenie si, že či váš počítač je pripravený pre DirectX 12 Ultimate. Toto by malo byť označované ako zlatý štandard pre budúce hry.

Prichádza na záver ešte posledný miľník noviniek a tým bude vylepšenie pre herné stroje ASUS. Novinka sa bude dotýkať aj aktualizácie samotného softvéru Armoury Crate, ktorý prinesie funkciu HyperFan priamo cez herný panel Windowsu.

Xbox GameBar novinka na trhu od Microsoftu
Xbox Game Bar novinka na trhu od Microsoftu

Zdroj: Microsoft

Reklama
Reklama
Share: