Automobilka Hyundai prichádza na trh s novým vylepšeným Hyundai i20 N, ktoré je inšpirované rally verziou i20 WRC. Po novom tento model chce priniesť viac emócií a zážitkov. Po novom Hyundai chce Hyundai zanechať aj zvukovú stopu u poslucháčov.

Nový hot hatch je pripravený pre všetkých priaznivcov nielen klasickej cesty, ale najmä aj pretekárskej dráhy, keďže inšpiráciu nabral od i20 WRC.

Nová výkonná beštia od Hyundai. Novinka i20 N  s vyšším výkonom
Zdroj: Hyundai

Je zrejmé to, že vylepšená verzia i20 N ponúkne nie len ostrý zvuk, ale aj nové technologické a najmä dynamické inovácie. Po novom teda k i30 N a i30 Fastback N prichádza i20 N verzia.

K dizajnu nového modelu je zrejmé to, že bude založená na dynamických prvkoch karosérie a prináša novú dizajnovú identitu tzv Hyundai Sensous Sportiness. Isto si všimnete vo videu to, že v samotnom predku časti vozidla je väčší otvor pre prívod vzduchu do turbomotor a samozrejme je tak prispôsobený, aby chladil brzdy. Sivá malá myška prinesie 18-palcové kolesá a všade si môžete všimnúť aj značku N. K športovosti pomáha aj výrazný spojler, ktorý sa nachádza vzadu a zvyšuje, tak výkon vozidla cez aerodynamiku.

Čo sa týka farby, tak nový Hyundai i20 N bude mať špeciálnu farbu Performance Blue s čiernou strechou Phantom Black

DNA motoršportu tiež podčiarkuje pre N modely charakteristická farba Performance Blue a strecha v čiernej farbe Phantom Black.

K vozidlu samozrejme viac nevieme povedať, ale veríme, že to bude veľká zábava za volantom.

Zdroj: Hyundai

Reklama
Share: