Dávnejšie si možno spomínate na to, ako sme písali ,že Ford chystá novú verziu vozidla, ktoré sa nechá inšpirovať legendárnym Ford Mustang. Deň 18.11 dnes prišiel a ukázal svetu, že Ford túto novinku myslel vážne, a tak ho dnes predstavil.

Podľa už samotného Ford Mustang sa nieslo to, že auto bude drsné a nebezpečné. Samotný Ford Mustang Mach-E napokon aj vyzerá drsne a emotívne.

Nový Ford Mustang Mach-E

Zdá sa, že Mustang Mach-E vám ma pripomínať SUV, avšak po zisteniach sme prišli na to, že to skôr bude hatchback. Automobilka avizuje aj to, že má prísť neskôr verzia GT, ktorá ale bude mať úplne inú prednú masku, ktorú neskôr predstaví.

Nový Ford Mustang Mach-E

Ako bude vyzerať interiér vo vnútri vozidla?

Zatiaľ sa zdá, že nový Mustang Mach-E bude mať skôr nádych imitácie kože, a podľa novinárov, ktorí mali možnosť byť pri predstavení vozidla povedali, že medzi Vegánskou kožou a pravou necítiť žiadny rozdiel. Tak ako isto môžete vidieť na videu nižšie, tak dominantou interiéru bude 15,5 palcový, ale zvislý stredový panel. Je veľká škoda to, že ten bude mať ale ovládanie fyzické kruhové. Medzi ďalšou novinkou bude digitálny prístrojový panel za volantom. Tento bude vsadený priamo do interiéru, ako pri iných konkurenčných automobilkách. Jeden kruhový ovládač ešte budete mať blízko stredovej opierky, kde nebude USB, USB – C a ani bezkontaktné nabíjanie. Veľkým plusom vozidla bude ešte zabudovaný 4G  Modem.

Interiér nového Ford Mustang Mach-E

Vozidlo nebude mať klasický kľúč pre otváranie vozidla

Absolútnou novinkou pri vozidle bude síce to, že má klasický kľúč, avšak ako kľúč poslúži váš smartfón. Vďaka nemu si budete môcť otvoriť vozidlo, ako ho aj naštartovať.

Kufor prinesie dostatočne veľký priestor, pre akýkoľvek veľký typ batožiny.

Veľkosť kufra bude 820 litrov, pričom po sklopení zadných sedadiel jeho objem narastie až na neuveriteľných 1700 litrov. Ak máte stále pocit, že nie je dosť miesta, tak aj pod prednou kapotou sa nachádza priestor pre 135 litrov. Tento priestor pod prednou kapotou prinesie novinku v podobe priestoru pre chladené veci, keďže bude vodotesný a bude sa dať striekať aj vodou v prípade špinavšieho nákladu.

Nový Mustang Mach-E

Dostupnosť vozidla Ford Mustang Mach-E zatiaľ nebude tak blízka.

Predpokladaný začiatok predaja je naplánovaný na rok 2020, kedy príde v troch verziách. Prvou verziou bude s pohonom na zadnú nápravu s trakčným motorom. Ďalej bude nasledovať Mach-E4 – označenie znamená pohon všetkých štyroch kolies, plus menší motor pridaný vpredu. Treťou verziou bude Mach-E GT – obe nápravy budú mať na oboch nápravách rovnocenný motor – pôjde o charakteristiku AWD. Ford ešte prisľúbil verziu podobnú Porsche Macan, ktorú ale nešpecifikoval, avšak vraví sa o 248 koňoch. Na 100 kilometrov za hodinu by sa mal Mustang Mach-E RWD dostať za 6,3 sekundy. GT verzia bude mať 450 koní a zrrýchlenie z 0 na 100km/h za  3,1 sekundy. Predpokladaný dojazd na jedno nabitie bude 360 kilometrov na jedno nabitie, väčšie 480 kilometrov. Pri predstavení Ford, ale nespomenul certifikáciu EPA.

https://www.youtube.com/watch?v=o0F9Uktpgtk&feature=emb_title

Kedy bude dostupná verzia Mach-E v základnej výbave?

Základná verzia príde na jeseň roku 2020. Verzia GT príde až ku koncu roku  2021. Ceny vozidiel budú štartovať na úrovni 45 000 amerických dolárov bez daní a poplatkov.

Reklama
Share:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *